Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir çift mutluluk

İki arkadaş, iş arkadaşları ve çevrelerinden topladığı paralarla engelli, lösemili ve maddi durumu iyi olmayan çocuklara bayram öncesi ayakkabı hediye ederek onları mutlu ediyor

Giriş Tarihi: 13.6.2018
Bir çift mutluluk
Geçen yıl gazetede gördüğü haber üzerine çevresindeki arkadaşlarından para toplayan Muazzez Gülsüm Gülmez, 'Çocukların bayramda yüzü gülsün, ayakkabısız kalmasınlar' diye proje başlattı. Bayramda yeni kıyafet ve ayakkabı giymenin ne kadar önemli olduğunu bilen Gülmez, "Küçükken babamın maddi durumu iyi değildi, okulda ayakkabı dağıtıyorlardı. Hiç unutmam; müdür beni odasına çağırıp kırmızı bir ayakkabı vermişti. Arife günü ona sarılıp uyumuş, bayram sabahı da ilk işim onları giyip şeker toplamak olmuştu. Benim küçüklüğümde hissettiğim duyguları hisseden, yaşayan birçok insan var. 'Bir şeyler yapman lazım' dedim ve başta engelli ve lösemili çocuklara bayramlık ayakkabı, takı toka, şeker, bileklik aldım" dedi.

PROJEDE SOSYAL MEDYA DESTEĞİ
Gülmez, "Benim de engelli kardeşim vardı… Onu kaybettim… Projeyi yaparken engelli çocuklara yardımcı olmak istedim. Sosyal medya hesabımdan projemi tanıttım ve yakın çevremdekiler yardımcı oldu. İş arkadaşlarım en büyük destekçimdi. Kimisi bizzat ayakkabı aldı kimisi güvenip hesabıma para gönderdi. Aldığım her ürünün faturasını saklıyorum. Geçen yıl yaptığım projeyi bu yıl Zeynep ile beraber gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.

ARKADAŞIMA YARDIMCI OLDUM
Zeynep Yiğit Çınar ise "Babam ben 8 yaşımdayken öldü. Zor zamanlar geçirdik… Birileri bana da bayramda ayakkabı ve kıyafet getirmişi. Onun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Birinin yardımıyla sevinmeyi, umutla onu beklemeyi de çok iyi biliyorum. Muazzez bana projesinden bahsedince ona yardımcı olmak istedim" dedi.

PROJE BÜYÜSÜN YAYGINLAŞSIN
İKI gönüllü dost, "Demetevler Onkoloji Hastanesi, Şefkat Evi ve İrem Koç Rehabilitasyon Merkezi'nde küçük yüreklere dokunduk. Yüzlerindeki bir gülümseme bize destek olanların sayesinde bin kahkahaya dönüştü. Çocukların yüzleri gülüyor, karınları toksa bayram o zaman bayram gibi geçer. Yüzlerce çocuk erken bayram yaşadı, yüz boyama yaptık, dans ettik, çocukların aileleri de etkinliğimize katıldı. Unutulmaz bir gün yaşadık. Bu projenin büyümesini istiyoruz. Güzelliklere vesile olabildiysek ne mutlu bize…" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir çift mutluluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN