Türkiye'nin en iyi haber sitesi

80 katlı baklavada yoğun mesai

’nın Beypazarı ilçesinde, yöre ile özdeşleşen “80 katlı baklava” üreten tatlıcılar, artan talebi karşılamak için yoğun mesai harcıyor

Giriş Tarihi: 14.6.2018
80 katlı baklavada yoğun mesai
İlçede üretilen ve adı Beypazarı ile özdeşleşen 80 katlı baklava, Türk mutfağının önemli lezzetleri arasında yer alıyor. Yılın her döneminde ilgi gören bu baklava, özellikle bayramlarda yoğun ilgi görüyor. İlçedeki tatlıcılar da talebi karşılamak için Ramazan Bayramı öncesi yoğun mesai yapıyor. Baklava üreticilerinden Halise Teze, yaklaşan bayram sebebiyle yoğunlaşan siparişleri karşılamak için çalışmalarını artırdıklarını söyledi. Son bir haftadır yoğun şekilde çalıştıklarını belirten Teze, "Bu yoğunluk bayram namazına kadar devam ediyor. Normal zamanlarda günlük 150- 200 kilograma yakın baklava üretirken bayram haftasına girildiğinde bu rakam 3-4 katına çıkıyor." dedi. Teze, talep olması halinde istenilen her yere baklava gönderebildiklerini dile getirerek "Bir kilo baklavanın fiyatı 25 lira.

BU TATLILAR MİSAFİRLERE
HALİSE Teze "Fiyatların pahalı olduğunu söylemek, içindeki değerli gıdalar ve üretim aşamasındaki zahmetine karşılık haksızlık olur" diye konuştu. Kendisi için de tatlı yaptığını dile getiren Teze, bu tatlıları bayramda misafirlerine ikram edeceğini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
80 katlı baklavada yoğun mesai
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN