Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şule’nin ölümüne derin soruşturma

’da lüks bir plazanın 20. katından düşerek ölen ’in ölümündeki sır perdesini aralamaya çalışan polis, o gece orada olduğu iddia edilen 2 kişiyi gözaltına aldı

Giriş Tarihi: 15.6.2018
Şule’nin ölümüne derin soruşturma
Ankara'nın en lüks plazalarından birinden düşerek hayatını kaybeden Şule Çet olayının aydınlatılması için çalışmalar sürüyor. Şüpheli Ç.A., B.Y. olay gecesi yakalandı ve bilgi sahibi olarak ifadelerine başvurulup gönderildi. Soruşturmanın derinleşmesi üzerine Ç.A., B.Y. şüpheli olarak tekrar gözaltına alındı. Şüpheliler delil yetersizliği nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Savcılığın tekrar bilgisine başvurmak istediği şüpheliler yeniden gözaltına alındı. Ç.A., B.Y. bugün haklarında düzenlenen evraklarla savcı karşısına çıkarılacak. Şüphelilerin emniyet ifadelerine göre olay gecesi plazada üç kişi oldukları belirlendi. Şüpheliler emniyetteki ifadelerinde olayı şöyle anlattı:

RESTAURANTTA BULUŞMUŞLAR
Olay akşamı Ç.A., B.Y. ve bir erkek arkadaşı ile birlikte Çankaya'da lüks bir balık restoranında yemek yiyip alkol aldı. Yemek yedikleri sırada Ç.A., ortağı olduğu ve yakın zamanda kapattıkları Armada AVM'deki restoranda kasiyer olarak çalıştırdıkları fakat işten çıkarmak zorunda kaldıkları Şule Çet ile mesajlaşmaya başladı. Canının çok sıkkın, moralinin bozuk olduğunu söylemesi üzerine Şule Çet'i de restoranda yemek yemeye davet ettiler. O gece yemekte Şule Çet de alkol aldı. Restoranın kapanacağını öğrendikten sonra kalktılar ve arkadaşlarından biri yanlarından ayrıldı. Ç.A., B.Y. ve Şule Çet birlikte Çankaya'daki lüks plazanın 20. katındaki 58 numaralı ofise geldiler. Burada da alkol almaya devam ettiler.

HAYATTAN BIKTIĞINI SÖYLEMİŞ
Şule arada bir yanlarından ayrılıp yan odaya gidiyordu. Sürekli hayattan bıktığını ve zevk almadığını söylüyordu. Şule Çet yine bir ara yanlarından ayrıldı ve uzunca vakit gelmedi. Ç.A. merak edip bakmaya gittiğinde kendini camdan sarkıtan genç kız, 'Kendimi atacağım' diyordu. Çağatay A. 'Yapma, etme' dedi ve elini uzatıp tuttu. Şule, o sırada kendini aşağıya bırakmasıyla Ç.A.'nın elinden kurtuldu.
Odada boğuşma izine rastlanmadı
O gece polis olay yerine gelene kadar plazadaki güvenlik görevlileri odaya çıktı. Güvenlik görevlileri ise emniyetteki ifadelerinde, odada herhangi bir boğuşma ve arbede yaşandığına dair dağınıklık olmadığını söyledi. Güvenlikçiler odaya girdiklerinde her şeyin yerli yerinde olduğunu, kıza ait eşyalarında nizami durduğunu belirtti.

ARKADAŞININ TELEFONU İNCELENİYOR
ÇET'IN o gece ev arkadaşına, "Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim" şeklinde mesaj attığı ve telefonun incelemesinin sürdüğü öğrenildi. Çet'in kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için çalışmaları sürürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şule’nin ölümüne derin soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN