Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaz okulunda keyifli tatil

Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl açtığı yaz okulları, bu yıl da çocuklara ve gençlere başkentte keyifli bir tatil ayrıcalığı yaşatacak

Giriş Tarihi: 15.6.2018
Yaz okulunda keyifli tatil
Bir yıllık zorlu eğitimi geride bırakan öğrenciler, "Yaz tatilini nasıl değerlendireceğiz?" sorusunun karşılığını, Büyükşehir Belediyesi'nin yaz okullarıyla fazlasıyla bulacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezi bünyesinde hizmet veren Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezleri'nde açılan yaz okullarıyla, 3-24 yaş aralığındaki çocuk ve gençler eğlenceli aktivitelerle dolu bir yaz tatili geçirecek. 2 ay süreyle açık kalacak yaz okulları, uzman eğitmenler eşliğinde sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle çocukların ve gençlerin verimli ve nitelikli bir yaz geçirmesine de imkan tanıyacak.

BİRLİKTELİK DUYGUSU
Yaz aylarına özel açılan yaz okullarına ise Ankaralıların ilgisi her geçen gün artıyor. Açıldıkları günden itibaren 2,5 milyon çocuğun ve gencin birliktelik duygusunu tadarak faydalandığı Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezleri, yarıyıl ve yılsonu tatillerinde de çocukların adeta vazgeçilmezi oluyor.

EĞLEN, ÖĞREN, STRES AT
Başkentin dört bir yanında bulunan ve 32 farklı noktada hizmet veren Aile Yaşam Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezleri'nde çocuklara, gençlere, hanımlara, yetişkinlere, engelli ve yaşlılara sosyal, kültürel ve eğitime yönelik hizmet veriliyor. Yılın 365 günü açık olan merkezler; özellikle yaz ve sömestr tatillerinde düzenlediği özel aktivite ve faaliyetleriyle de çocuk ve gençleri eğlendirmeye, dinlendirmeye, streslerini atmaya yardımcı oluyor.

50 BİN ÖĞRENCİ YARARLANIYOR
HER yıl ortalama 50 bine yakın öğrencinin faydalandığı bu merkezlerde yıl boyunca düzenlenen tarihi ve kültürel geziler, sinema günleri, seminerler de sosyalleşmelerine ve kültürel alt yapılarını geliştirmeye katkı sağlarken, zeka oyunları ve internetin doğru kullanımı konularında verilen eğitimlerle de çocukların sağlıklı gelişimine özen gösteriliyor.

ÜCRETSİZ KURSLAR
MATEMATIK, Türkçe ve İngilizce gibi ücretsiz kursların da verildiği yaz okulunda; çocukların yaşına, gelişimine ve ihtiyacına göre uzman görüşleri doğrultusunda programlar da yer alıyor. Merkezin bulunduğu bölgede oturan öğrencilerin talepleri doğrultusunda farklı kursların da açıldığı merkezlerde; sanat, müzik ve spor aktivitelerine yoğun talep yaşanıyor. Resimden tiyatroya, halk oyunlarından sportif faaliyetlere kadar her türlü aktiviteye katılan öğrenciler; sağlık, psiko-sosyal destek, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinden de yararlanıyor. Her yaşa ve ilgi alanına uygun aktivitelerle dolu merkezlerdeki faaliyetlerden bazıları ise şöyle: Voleybol, basketbol, yüzme, futbol, bowling, kondisyon, masa tenisi ve kort tenisi...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz okulunda keyifli tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN