Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruh sağlığı için pedal çevirdiler

Yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmak için ‘tanışma’ ve ‘lider kim’ oyunları oynandı bisiklet turu yapıldı

Giriş Tarihi: 13.10.2018
Ruh sağlığı için pedal çevirdiler
Dünya Ruh Sağlığı Günü'nün bu yılki teması "Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı" olarak belirlendi. Bu tema çerçevesinde yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmak üzere organize edilen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Yunus Emre Bulut, Gölbaşı Gençlik Merkezi, Ankara İli Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri çalışanları ve hastalarının katılımıyla Eymir Gölü'nde etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlik alanına ruh sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla stant ve çadırlar kuruldu.

EYMİR'DE SAĞLIK ETKİNLİĞİ
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Gölbaşı Gençlik Merkezi'nin temin ettiği bisikletler katılımcıların kullanımına sunulmak üzere alana konumlandırıldı. Tanışma oyunu, lider kim oyunu, zumba hocası eşliğinde fiziksel aktivite, ruh sağlığı konularında bilgilendirme, elma ve su ikramı, broşür dağıtımı, bisiklet turu yapıldı. Yaşayarak öğrenme becerisi olarak tanımlanan yaratıcı drama etkinliklerine farklı niteliklere sahip katılımcıların birbirlerini tanıması ve iletişim becerilerini güçlendirmek adına "Tanışma Oyunu" ile başlandı. Grubun birbirini tanıması sonrasında "Lider Kim?" oyunu ile etkinliğe devam edildi. Katılımcılarla bisiklet turu ile etkinlik sonlandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruh sağlığı için pedal çevirdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN