Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 günde 67 araca trafik cezası kesildi

İçişleri Bakanlığı’nın trafik kazalarını önleme amacıyla başlattığı 100 günlük eylem planı kapsamında helikopterle trafik denetimi gerçekleştiren Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri, kuralları ihlal ettiği belirlenen sürücülere cezai işlem uyguladı

Giriş Tarihi: 14.10.2018
Havadan 1 günde 67 araca trafik cezası kesildi

Başkentte jandarma ekipleri, trafiğin yoğun olduğu güzergâh ve kavşaklarda helikopterle trafik denetimi yaptı. Kural ihlali havadan belirlenen 67 sürücüye uygulama noktasında trafik cezası kesildi. Havadan yapılan denetimlerde bir günde 835 araç kontrol edildi, kural ihlalinden 15 bin 885 lira ceza uygulandı.

ANINDA MÜDAHALE
Havadan denetimlerde, kural ihlali yapanları havadan tespit eden ekipler, bu araçları uygulama noktalarına bildirdi. Kontrol noktasındaki güvenlik güçleri de hem helikopterdeki ekipler tarafından hem de drone yardımıyla kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücülere cezai işlem uyguladı. Denetimlerde, otoyol ve şehirler arası karayollarında gözlenen sağ şerit veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, hız sınırını aşma, yakın takip ve karayolunda zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek gibi ihlallerin önlenmesi başta olmak üzere ana arterlerde trafiği aksatacak durum ve ihlallere daha hızlı müdahale edilmesi amaçlandı.
İhlal yapan sürücüler havadan tespit edildi
HAVADAN yapılan tespitlerde 67 araca, kural ihlalinden 15 bin 885 lira ceza uygulandı. 23 araç trafikten men edildi, 835 araç kontrolden geçirildi. Yetkililer, hava destekli denetimlerin, farklı gün ve saatlerde süreceğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havadan 1 günde 67 araca trafik cezası kesildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN