Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayalleri engel tanımıyor

Tek kol ve tek bacakla hayalleri engel tanımayan evli ve 2 çocuk babası , işletmesine kendisi gibi engelli çalışma arkadaşları arıyor

Giriş Tarihi: 7.12.2018
Hayalleri engel tanımıyor
Doğuştan yüzde 94 bedensel engeli olan Veysel Celiloğlu (35), hayatındaki tüm engellere kafa tutarak Ankara Emek'te sosyal sorumluluk projesi kapsamında KOSGEB desteği ile hayalindeki işletme olan 'engelsiz dünya' isminde bir cafe açtı. Engelli bireylerin istihdam edileceği cafede güler yüz ve kaliteli hizmet anlayışı ile bedensel engelin yaşama ve hayallere engel olmadığı gözler önüne seriliyor.

ENGELLİLER KAZANIR
Engelliler için birçok projesi olduğunu ve hayatı paylaşamaya hiçbir şeyin engel olmadığını ifade eden Celiloğlu, "Tek kol ve tek bacakla çıktığım bu yolda devletimizin desteğini her zaman omuzlarımda hissettim. Emekli param, eşimin katkıları ve KOSGEB desteği ile bu işletmeyi açtım. Amacım engelleri aşıp engelli bireylere destek olmak. Kendimi engelli birey olarak görmüyorum, engel fizikte değil yürekte olur. Ben benim gibi kardeşlerimizin önündeki engelleri aşıp engelliler hakkındaki tabuları yıkmak için yola çıktım. İşletmemize benim gibi bedensel engeli olan çalışma arkadaşları arıyoruz. Şu sıralar 3 eleman çalıştırıyorum. İşletmem güçlü bir şekilde ayakta durduğu sürece buradan birçok engelli faydalanmış olacak" dedi.

CAFEYE KİTAPLIK
Ankara'da sosyal sorumluluk projeleri ve yardımlaşma deyince akla ilk gelen 1000 Gönüllüden 1'i Sen Olur Musun? grubu ekibi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Veysel beye destek olmak amacıyla engelsiz dünya cafede kahvaltıda buluştu. Engelsiz dünya cafenin kitaplık ihtiyacını karşılayan 1000 Gönüllüden 1'i Sen Olur Musun? grup başkanı Çiğdem Kuzucu cafeye kitaplık yaptırarak gönüllülerle kitaplar getirdi. Engelsiz dünya cafe'ye gelecek hasta ve engelli bireylerin ihtiyacı olabilir düşüncesiyle tekerlekli sandalye bağışında da bulunan gönüllü ekip Celiloğlu'nun çalışmalarını yakıdan takip ettiklerini söyledi.

ACIMAYIN DESTEK OLUN
ENGELSIZ Dünya Cafe'nin birkaç eksiği ve desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Celiloğlu, "Vatandaşlar özel toplantılarını, özel günlerini ve buluşmalarını burada düzenleyerek bizlere destek olabilirler. Burada içtikleri bir bardak çayın engelliler hayrına gittiğini unutmasınlar. Ben üreten kazanan ve güçlü bir Türkiye için böyle bir işletme açtım. İşletmemin ufak tefek ihtiyaçları var. Biz engelliler acınacak kişiler değiliz sadece desteğe ihtiyacımız var. Kızlarıma iyi bir gelecek sunabilmek için hayallerimin peşinden koştum. Ben tek kol ve tek bacakla mücadele veriyorsam engelsiz bireyler de desteklerini esirgemesin" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayalleri engel tanımıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN