Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giden gençler anısına 110 fidan

Bu yıl 4. fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Gönüllüler, kanserden kaybettikleri adına, nakil olan- nakil olacak ve nakilden sonra kaybettikleri hastaların adına 110 fidan dikti

Giriş Tarihi: 8.4.2019
Giden gençler anısına 110 fidan

Kimi canından çok sevdiği evladını, kimisi can yoldaşını kanser hastalığından kaybetmiş. Onlar 1000 Gönüllüden Biri Sen Olur Musun? grup üyeleri. Grup, 3 Şubat 2016'da Facebook üzerinde kuruldu. Fikir, grubun yöneticilerinden Çiğdem Kuzu'nun kanser hastalığından hayatını kaybeden oğlundan çıktı. 1000 Gönüllüden 1'i Sen Olur Musun? grubu Ankara'da kanserli hastalar için yılın her günü farklı bir etkinlik düzenliyor. Hepsinin kanser ile tanışma hikâyeleri farklı farklı… En yakınlarını kanser hastalığı yüzünden kaybeden gönüllü vatandaşlar iş çıkışları kanser hastalarını ziyaret ederek onlara moral oluyor. Gruba 20 binin üzerinde aktif üye var. 1000 Gönüllüden 1'i Sen Olur Musun? grubu umutları yetiştirmek için aralıklarla fidan dikiyor. Bu yıl 4.'sü gerçekleştirilen Erdi Berkay Gülmez fidan dikme etkinliği Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte yapıldı. Kanserden hayatını kaybedenlerin yakınları ve nakil olmayı bekleyen hastalar umutları filizlendirmek için 110 fidanı toprakla buluşturdu.


KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞLAYIN
Grubun yöneticilerinden Çiğdem Kuzu, "Biz insanlardan kanserli hastalara acımalarını değil yanında olmalarını kan bağışında kök hücre bağışında bulunmalarını istiyoruz. Kanser hastalarının maskesine değil gözlerine baksınlar fakat acımadan… Kök hücre bağışı konusunda vatandaşlar fikir sahibi değil büyük bir ameliyat sanıyorlar korkutuluyorlar kök hücre bağışı hakkında kan bağışı gibi kampanyalar başlatılmadı. Lösemide sadece küçük çocuklarda olur sanıyorlar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giden gençler anısına 110 fidan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN