Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırp profesöre

Kalın bağırsak kanserinin karaciğere sıçraması nedeniyle ameliyat yapılamayacak durumda olan Sırp akademisyen, Türkiye’de uygulanan ve tıp literatürüne giren yöntemle şifa buldu

Giriş Tarihi: 16.4.2019
Sırp profesöre karaciğer nakli
Sırbıstan'da kriminal alanındaki sayılı akademik çalışmalara imza atan 42 yaşındaki profesör Zoran Kesic, 3 yıl önce kansere yakalandı. Donörüyle Türkiye'ye gelen Kesic, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Organ Nakli Bölümü'nde, Prof. Dr. Deniz Balcı, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Prof. Dr. Meltem Koloğlu, Prof. Dr. Ali Abbas Yılmaz başkanlığındaki ekip tarafından yapılan başarılı operasyonla karaciğer nakli oldu. Kesic Sırbistan'da kanserle mücadelesi sırasında uygulanan tedavilerden sonuç alınamadığını belirterek, "İlk kez kanserle savaşımda bir umudum var. Kendimi iyi hissediyorum. Bu umudum gerçekleşmeseydi, bundan sonrası benim için görünmüyordu. Şimdi umutla yeniden hayata başlıyorum." ifadelerini kullandı.

ARKADAŞININ ÖNERISIYLE TEDAVI OLDU
Sırbistan'da da çok iyi doktorlar bulunduğunu ifade eden Kesic, yüksek teknolojili cihazlar ve hastaneler olmadığından tanı ve tedavi işlemlerinde zorluk yaşandığını söyledi. Amerika'da yaşayan bir doktor arkadaşının "Türkiye'de sağlık sisteminin iyi, hastanelerdeki tıbbi teknolojinin ileri seviyede iyi olduğunu" belirtmesi üzerine burada tedavi görmeye karar verdiğini dile getiren Kesic, doktor arkadaşı aracılığıyla Ankara'ya geldiğini kaydetti. Kesic, ameliyatın ardından kendini çok iyi hissettiğini anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırp profesöre karaciğer nakli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN