Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit annesine en güzel hediye

Oğlunu şehit veren ’in en büyük hayali Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı tarafından hayata geçirilecek. ’in ismi Altındağ’daki bir parkta yaşatılacak

Giriş Tarihi: 14.5.2019
Şehit annesine en güzel hediye
Ankara'daki şehit anneleri, Anneler Günü'nde Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı organizesinde, Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programında bir araya geldi. AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar'ın da katıldığı özel programda davetlileri Ankara Mehteran ekibinin çaldığı mehter marşları karşıladı. Kur'an tilavetiyle devam eden iftarda yaklaşık 500 şehit yakını hep birlikte oruçlarını açtı.

KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK
İftar sonrası konuşan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, "Bizim inancımızda iki ulvi değer vardır. Bir tanesi annelik... Neden? 'Cennet annelerin ayağının altındadır' diyen bir inancın mensuplarıyız. İkincisi ise şehitlik... Bundan daha büyük bir mertebe var mı? Peygamberlikten sonraki en güzel yer şehitlik. Ne mutlu sizlere ki şehit annelerisiniz. Anneler Gününüz kutlu olsun, Ramazan'ınız mübarek olsun. Kapımız da gönlümüz de sizlere sonuna kadar açık" ifadelerini kullandı. İftar sonrası Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı tarafından iki gazi eşine teşekkür plaketi takdim edildi.

YILIN ANNESİ SEÇİLDİ
Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ndeki programda 1984 yılında Hakkâri Şemdinli'de şehit düşen Adnan Şen'in annesi 76 yaşındaki Aysel Şen, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı tarafından tüm şehit annelerini adına yılın annesi seçildi. Şen hediyesini, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar'ın elinden alırken en büyük isteği de bu özel gecede gerçekleşti. Çankaya'da yaşayan ve şehidin isminin yaşatılmasını isteyen Aysel Şen'in bu talebi, Altındağ Belediye Başkanı Balcı tarafından hayata geçirilecek. Şehit Adnan Şen'in ismi önümüzdeki günlerde alınacak Belediye Meclisi kararıyla Altındağ'da bir parka verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit annesine en güzel hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN