Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarenler diyarı Çankırı Keçiören’e konuk oldu

Ramazanın birlik ve beraberlik ruhunu Anadolu’nun illerini tanıtarak kültür köprüleriyle de pekiştiren Keçiören’de ramazan etkinliklerinin konuğu Çankırı oldu

Giriş Tarihi: 20.5.2019
Yarenler diyarı Çankırı Keçiören’e konuk oldu
Kukla gösterisi, yarışmalar ve Kur'an tilaveti ile başlayan programda Çankırı Kültür Evinin açılışı gerçekleştirilirken Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un ev sahipliğindeki siyasiler, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Geceye katılarak Keçiörenlileri yalnız bırakmayan sanatçı Oğuz Yılmaz'a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Sanatçılar, sanatkârlar başımızın tacı, halkın sevgisi sanatçılarımızı eskitemiyor, hep enerji dolular, halkımızın gönüllerimizde taht kuruyorlar" ifadelerini kullandı.

"KARDEŞLİĞİMİZ PEKİŞSİN"
Rahmet, bereket ayı ramazanda oruçların ve ibadetlerin kabul olması temennisinde bulunan Altınok sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün güzel şehrimiz Çankırı'dayız. Keçiören'de de Çankırı'nın nüfusu kadar Çankırılı vardır. Geceye emeği geçenlere teşekkür ediyorum." 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına ayrıca değindiği konuşmasında Altınok, "Devletimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Vatanımız, devletimiz ve bayrağımız uğruna seve seve şehadet şerbetini içen kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmetle minnetle anıyorum. Bayrağımız inmesin, ezanlarımız dinmesin, devletimiz var olsun. Cennet parçası bir coğrafyada yaşıyoruz. Dünyada ne varsa yüzde 80'i ülkemizde var, bizdeki güzellikler parayla, Euro'yla, altınla satın alınmaz" dedi.

YARENLİK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATIR
AK Parti Ankara milletvekili Zeynep Yıldız da, Çankırı Çerkeşli olmasına rağmen Keçiören'de doğup büyümesinden ötürü çifte hemşehri sayıldığını ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi: "Çankırı kültürünün herkesi kucaklayan bir yapısı vardır. İmece ve yarenlik kültürünü yaşatırlar. Birbirine bağlı ve tutkundurlar, özünü ve mayasını kaybetmezler. Biz bunları yaşatmaya devam edelim. Tıpkı Çankırı gibi Keçiören'de de komşuluk ilişkileri çok önemli Keçiören'i vazgeçilmez ve kuvvetli kılan temel unsur da budur. Ankara ve Keçiören için özellikle gençlere yönelik inovasyon projeleri üretiyoruz." Yıldız, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını da kutlayarak Samsun'a Keçiören'in selamlarını götüreceklerini söyledi. Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can da, "Birlikte Keçiören'iz, birlikte Türkiye'yiz. Allah birliğimizi bozmasın" mesajı verdi. Can, Başkan Altınok'a, "İçerisine Çankırılı'ların sevgisini koyduk" diyerek kaya tuzundan ibrik hediye etti. Gece, Çankırı yarenlerinin tiyatro oyunuyla sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarenler diyarı Çankırı Keçiören’e konuk oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN