Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kokuya dayanamıyoruz

Vatandaşlar ASKİ’yi göreve çağırdı. Lağım kokusu nedeniyle pencere açamayan balkona çıkamayan vatandaşlar ASKİ’ye yapılan tüm müracaatlarına rağmen seslerini duyuramadılar

Giriş Tarihi: 14.6.2019
Kokuya dayanamıyoruz
Keçiören Yükseltepe Mahallesi 1819.cadde altında patlayan kanalizasyon mahallede yaşayan vatandaşları rahatsız etti. Büyükşehir Belediyesi'nin su ve kanalizasyon işlerinden sorumlu ASKİ'ye yapılan tüm müracaatlarına rağmen seslerini duyuramadılar. Gelen kokular vatandaşları çileden çıkardı. Mahalle sakinleri kanalizasyon kokuları nedeniyle hem kendilerinin hem de çocuklarının büyük rahatsız olduğunu söyledi. Lağım kokusu nedeniyle defalarca şikâyette bulunduklarını ama hiçbir ASKİ görevlisinin olayla ilgilenmediğini savunan mahalle sakinleri tepki gösterdi.1819. Cadde yakınında bulunan ve pazar yeri olarak planlanan boş arazideki patlayan kanalizasyon çevreye kötü koku ve hastalık yayıyor. Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada, çok sayıda kişinin ASKİ'ye müracaatta bulunduğunu fakat yapılan tüm müracaatların sonuçsuz kaldığını ifade etti. Kötü kokunun havaların ısınması ile daha da arttığını belirten mahalleli, boş arazideki kanalizasyon atıklarının bulunduğu bölgede çocukların oyun oynadığını ve atıkların insan sağlığını riske edecek noktaya geldiğini söyledi. Kanalizasyonun bir an önce onarılmasını isteyen mahalle sakinleri, böylesine önemli bir konunun bir an önce çözüme kavuşulmasını istedi.
Kokudan durulmuyor
MÜJGAN Göktepe: "Sivrisinekler çok oluyor. Bir an önce yapılması gerektiğinin kanaatindeyim. Evden sinekleri çıkaramıyorum. Site sakini olarak çok şikâyetçiyim. Kokudan durulmuyor. Kokudan parkı bırakın kapının önüne, balkona çıkamıyoruz." ÇAĞRI Şentürk: "Koku bizi çok rahatsız etmeye başladı. Dışarıyı bırakın balkona çıkamıyoruz. Parkta çocuklarımızı oynatamıyoruz. Sağlıklı bir ortam yok. Bir an önce yapılmasını istiyoruz. Biz site yönetimine bildirdik. Yöneticimiz yetkililerle görüşmüş, yapacaklarını söylemişler. Ama ne gelen var ne giden. Altyapı sorunu vardı zaten ama Mansur Başkan'ın bir an önce ilgilenmesini istiyoruz." Günün İçinden 14 HAZİRAN 2019 CUMA 05 Editör: Vahit ARSLAN - Tasarım: Gizem YAZMACI KOKUYA DAYANAMIYORUZ Vatandaşlar ASKİ'yi göreve çağırdı. Lağım kokusu nedeniyle pencere açamayan balkona çıkamayan vatandaşlar ASKİ'ye yapılan tüm müracaatlarına rağmen seslerini duyuramadılar Keçiören Yükseltepe Mahallesi 1819.cadde altında patlayan kanalizasyon mahallede yaşayan vatandaşları rahatsız etti. Büyükşehir Belediyesi'nin su ve kanalizasyon işlerinden sorumlu ASKİ'ye yapılan tüm müracaatlarına rağmen seslerini duyuramadılar. Gelen kokular vatandaşları çileden çıkardı. Mahalle sakinleri kanalizasyon kokuları nedeniyle hem kendilerinin hem de çocuklarının büyük rahatsız olduğunu söyledi. Lağım kokusu nedeniyle defalarca şikâyette bulunduklarını ama hiçbir ASKİ görevlisinin olayla ilgilenmediğini savunan mahalle sakinleri tepki gösterdi.1819. Cadde yakınında bulunan ve pazar yeri olarak planlanan boş arazideki patlayan kanalizasyon çevreye kötü koku ve hastalık yayıyor. Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada, çok sayıda kişinin ASKİ'ye müracaatta bulunduğunu fakat yapılan tüm müracaatların sonuçsuz kaldığını ifade etti. Kötü kokunun havaların ısınması ile daha da arttığını belirten mahalleli, boş arazideki kanalizasyon atıklarının bulunduğu bölgede çocukların oyun oynadığını ve atıkların insan sağlığını riske edecek noktaya geldiğini söyledi. Kanalizasyonun bir an önce onarılmasını isteyen mahalle sakinleri, böylesine önemli bir konunun bir an önce çözüme kavuşulmasını istedi. Vuslat AY
KOKUDAN DURAMIYORUZ
Kokudan durulmuyor Bir an önce çözüm bulunsun
SALIH Çelik: "Rögar patlak. Sürekli akıyor. Kokusu öğle saatlerinde daha da yoğunlaşıyor. İstediğimiz yeni bir alt yapı çeksinler. Bir çare bulsunlar. Pis kokudan evlerimizin kapılarını açamaz olduk. Bir an önce bu soruna bir el atmalarını istiyoruz."
Nefes alamaz hale geldik
FURKAN Demirel: "Maalesef şimdiye kadar bu sorunumuzla ilgili herhangi bir çalışma yapılamadı. Tüm aramalarımız boşa gitti. Bu koku dayanılabilir gibi bir koku değil. Özellikle havanın sıcak olduğu bu günlerde nefes alamaz hale geldik."
Kokuyu çekmeye mecbur muyuz?
MUSA Elmas, "Site görevlisiyim. Çocuklarımız park alanına inemiyor. Bana şikâyetler geliyor. Ben yöneticimize bildiriyorum. Lağım kokusundan burada duramıyoruz. Neden burayla ilgilenilmiyor? Caddeye çok kötü bir koku hâkim. Yetkililerin müdahale etmesi gerekiyor. Kötü koku yüzünden midemiz bulanıyor. İnsanlar bu pis kokuyu çekmeye mecbur mu?
KOKUDAN DURAMIYORUZ
ÇAĞRI Şentürk: "Koku bizi çok rahatsız etmeye başladı. Dışarıyı bırakın balkona çıkamıyoruz. Parkta çocuklarımızı oynatamıyoruz. Sağlıklı bir ortam yok. Bir an önce yapılmasını istiyoruz. Biz site yönetimine bildirdik. Yöneticimiz yetkililerle görüşmüş, yapacaklarını söylemişler. Ama ne gelen var ne giden. Altyapı sorunu vardı zaten ama Mansur Başkan'ın bir an önce ilgilenmesini istiyoruz."
Sinekler yemeklerimize konuyor
NEJLA Tuncer: "Kalp hastasıyım. Kalp kapağım değişti. Dikkat etmem gerekiyor. O kadar pis ki kokudan camları açamıyoruz. O pisliğe konan sinekler gelip yemeklerimize konuyor. Hassas bir konu rica ediyorum dikkate alsınlar. Çocuklarımız yeri geliyor ellerinde meyvelerle parka oynamaya iniyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kokuya dayanamıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN