Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar dıkış tutmuyor

öncesinde “Kadromuz hazır. Ankara’nın çehresini değiştireceğiz” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı , göreve başladığı 2.5 ayda 4 çevre daire başkanı değiştirdi

Giriş Tarihi: 22.6.2019
Atamalar dıkış tutmuyor

Nisan günü mazbatasını alarak göreve başlayan Mansur Yavaş, CHP, İP ve HDP arasında sıkıştı. Partilerin çekişmesi yüzünden Yavaş'ın atamaları yer tutmadı. Yavaş'ın destekleyen partilerin koltuk kavgası atama trafiğine de yansıdı.

YENİ BAŞKAN KAÇ GÜN DAYANIR?
Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya üzerinden Mansur Yavaş'ı eleştirdi. Ankara'nın bakımsızlık içinde olduğunu ve yeni yönetimin kadrosunda büyük sorunlar olduğunu ifade eden Gökçek şunları yazdı: "Peki yeşil neden böyle sararıyor? Mansur Yavaş seçim boyunca bütün kadrosunun hazır olduğunu söylemişti. Hazırlıklı (!) Yavaş, 2,5 ayda 4 çevre daire başkanı değiştirdi. 1. İbrahim Keleş 2.Şenol Şentürk 3. Serkan Codal 4. Hasan Muhammed Güldaş. Sizce 4. daire başkanı kaç gün dayanır?"

ANKARA SARARIYOR
Gökçek sosyal medya hesabı üzerinden yeni Başkan Yavaş'ı Ankara'yı bakımsız bırakmakla suçladı. Gökçek, paylaştığı fotoğrafın altına şu notları düştü: "İncek Bulvarı göbek... Yavuz Sultan Selim Bulvarı ile Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı kesişme noktası. Meydanın ortasında Gökçek dönemi (yeşil), yanlardaki Mansur Yavaş dönemine (sarı) direniyor. Ankara yavaş yavaş sararıyor..."

ÇEVREDEN SOSYAL MEDYAYA
Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın göreve geldikten sonra kendisi tarafından atadığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Şenol Şentürk'ü kısa bir süre sonra tekrar görevden aldığı öğrenildi. Şentürk'ün yerine Serkan Codal'ı getiren Yavaş, Şentürk'ü Sosyal Medya Daire Başkanı olarak asaleten atadı. Codal'ın da görevinde geçici olduğu büyükşehir koridorlarında konuşuluyor


SÜRGÜNLER İÇİN 23 HAZİRAN BEKLENİYOR
BELEDIYEDE konuşulan bir konu da personelde asıl büyük yer değişiminin pazar günü yapılacak İstanbul seçimlerinden sonra olacağı şeklinde. 23 Haziran'dan önce büyük bir değişikliğin yapılması halinde İstanbul'daki sonuca etki edeceği için seçimin tamamlanmasının beklendiği konuşuluyor. Başkan Yavaş göreve geldiğinden beri Ankara ve sorunlarla ilgilenmek yerine Ankara dışına çıkmayı tercih ediyor. Yavaş, geçtiğimiz gün İstanbul'a zillet ittifakı adayına oy toplamaya gitti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar dıkış tutmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN