Türkiye'nin en iyi haber sitesi

33 ülkeden geldiler Keçiören’de belediyeciliği gördüler

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen LOCALINTERNational Staj Programı’na 33 ülkeden katılan öğrenciler, Keçiören Belediyesi’ni ziyaret ederek eğitim aldılar

Giriş Tarihi: 25.8.2019
33 ülkeden geldiler Keçiören’de belediyeciliği gördüler
Gençlerin devletlerin ve milletlerin geleceği olduğunu her fırsatta vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok gençleri "Keçiören'e hoş geldiniz, sizleri seviyoruz" sözleriyle karşıladı. Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen programa katılan 33 ülkeden 38 üniversite öğrencisi, belediye hizmetleri, kardeş şehir ilişkileri, CV hazırlama ve mülakat teknikleri konularında eğitim aldılar. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Proje ve Finansman Müdürü ve AK Parti Keçiören Meclis Üyesi Cemal Baş tarafından verilen eğitim sonrası gençlerle bir araya gelen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Sizleri burada misafir etmekten memnunuz, yaşanabilir şehirler, yaşanabilir bir Dünya için herkesin üzerine düşeni yapması noktasında el ele vereceğiz. Devletlerin ve milletlerin geleceği gençleri ve çocuklarıdır. Sizlere çok büyük sorumluluklar ve görevler düşüyor" dedi.

DÖNÜŞÜM KENTI KEÇİÖREN
Keçiören'i çok beğendiklerini söyleyen gençlere Altınok, "Belediyeciliği iyice gözlemleyin, Keçiören gecekondudan bu hale dönüşen bir şehirdir. Çirkinliklerin güzelliğe, dezavantajların avantaja nasıl dönüştüğünün en güzel örneğidir" diyerek şimdi insanların fotoğraf çektirmek için sıraya girdiği büyük şelalenin eskiden kayalık ve çöplük olduğunu söyledi. Altınok, "Biz dağlarda ve doğada olacak birçok güzelliği şehrin merkezine kazandırdık. Çöplükleri gül bahçesine dönüştürdük" diye konuştu. Bazı öğrencilerin ülkelerine özgü hediyeleri Başkan Altınok'a takdimi sonrası program, Estergon Türk Kültür Merkezi'nin gezilmesiyle sona erdi.

ATATÜRK ÖRNEK BIR LIDERDIR
GENÇLERIN Anıtkabir'i de ziyaret edeceklerini öğrenen Altınok, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyada örnek alınacak liderler arasındadır. Onu tanımak, yaptıklarını öğrenmek geleceğinizde size ışık olacak" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
33 ülkeden geldiler Keçiören’de belediyeciliği gördüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN