Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lösemili çocukların okul heyecanı

’da Vakfı () ’nda çoğunluğu lösemi hastası olan öğrenciler, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına dün çalan ilk ders ziliyle başladı

Giriş Tarihi: 10.9.2019
Lösemili çocukların okul heyecanı

ANKARA'DA lösemili çocukların ücretsiz olarak eğitim aldıkları ve aynı zamanda tedavilerini devam ettirdikleri LÖSEV Eğitim Kurumları'nda yeni ders yılı düzenlenen etkinlikle başladı. Ana sınıfından liseye kadar 239 öğrencinin eğitim gördüğü okulda öğrenciler, yeni eğitim yılına başlamanın heyecanını yaşadı. LÖSEV Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu, bu sene anaokulu ve liseyi bünyelerine katarak ailelerini büyüttüklerini söyledi. Şehirlioğlu, "239 öğrenci ile çok güzel bir aile olduğumuzu düşünüyorum. Bizim için gurur verici. Buradaki tüm çocuklar hem kendileri lösemili olduğu gibi tedavi olan, tedavisi bitmiş olan ya da onların kardeşleri olabiliyor. Burada tedavi olan bir çocuğumuzun kardeşini de okulumuza kabul ediyoruz. Bizim için burada önce sağlık geliyor. Fakat artık sağlığı geride bıraktık. Çünkü LÖSEV olarak yüzde 92'li lösemili çocuklar gibi bir başarı sağlamış durumdayız ki bu çok çok yüksek bir başarı. Şimdi artık bütün gücümüzü eğitim ve öğretime vermek istiyoruz. Son 1-2 yıldır bunda çok büyük bir başarı yakaladık" dedi.Lösemi tedavisi gören Kumsal Gümüş (9), tedavisine rağmen okula gelmeyi çok istediğini, annesinin de kendisini kırmayarak okula gönderdiğini söyledi. Gümüş "Hastalığım tekrar edince okuldan ayrılmak zorunda kaldım. Bugünü çok istediğim için annem tüm gün okula bıraktı. Çok mutluyum. Bugünü iple çektim. Eşyalarımı kaç gün önceden hazırladım"


'HAYATIM BURADA ANLAMLANDI'
OKULDA gönüllü olarak öğretmenlik yapan Nazan Akdağ, mesleğinin en güzel yıllarının bu okulda geçtiğini söyledi. Akdağ, okulda üçüncü yılına girdiğini kaydederek, şöyle konuştu:"Tamamen gönüllü olarak buraya geldim. Burada olmak çok güzel bir duygu; ama kesinlikle gönül olmak, engin bir anlayışa sahip olmak gerekiyor. Onların gayreti, bu başarma duygusu beni de çok mutlu etti. Ben mesleki olarak edindiğim tüm bilgi, deneyim, tecrübelerimi seve seve paylaştım. Mesleğimin en Ali Şehirlioğlu güzel yıllarını burada yaşadım"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemili çocukların okul heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN