Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentte öğrencilere 5 noktada çorba dağıtımı

Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine gelen öğrencilere çorba dağıtımına ilişkin başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi

Giriş Tarihi: 11.10.2019
Başkentte öğrencilere 5 noktada çorba dağıtımı
BAŞKENTTE öğrencilere çorba dağıtımına ilişkin başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi. Ankara il sınırları içerisinde yaşayan öğrencilere dağıtılmak üzere çorba üretiminin EGO Genel Müdürlüğünce yapılması, dağıtımının ise Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yapılması ve çorba üretim ücretinin Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ödenmesi"ni içeren başkanlık yazısının Belediye Meclisinde kabul edilmesinin ardından çalışmalar hızlandırıldı. Mobil araçlarla üniversitelerin yoğun olduğu ilk etapta 5 noktada mevsime uygun çeşitlerde çorba ikramında bulunulacak. Ankara'da Ocak ayından itibaren hafta içi her gün 06.00-09.00 saatlerinde öğrencilerin sağlıklı beslenmesi ve sıcak çorba içmesini sağlamak amacıyla şu noktalarda dağıtım yapılacak:
Dikimevi Metro çıkışı
Beşevler Metro çıkışı
Bahçelievler Metro çıkışı
ODTÜ Metro çıkışı
Hacettepe Üniversitesi Metro çıkışı Öğrencilerin yanında vatandaşların da çorba içebileceğini vurgulayan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, dağıtım konusunda ihale sürecinin hızla tamamlanacağını ve çorba dağıtımının okullar kapanana kadar devam edeceğini belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte öğrencilere 5 noktada çorba dağıtımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN