Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’deki voleybol ortamı çok güzel

Halkbanklı voleybolcu Dmitrii Bahov: “Yerimizden memnun değiliz, ikinci devrede çok daha fazla çalışacağız… Yemeklere, Türk kültürüne alışığız. Hayat burada bizim için asla zor değil”

Giriş Tarihi: 14.1.2020 ABONE OL
Türkiye’deki voleybol ortamı çok güzel
HALKBANK Voleybol Takımı'nın Moldovalı smaçörü Dmitrii Bahov sezon ve Türkiye'deki hayatıyla ilgili açıklamalar yaptı. Babasının da voleybolcu olduğunu ve kariyerine 10 yaşında başladığını aktaran Moldovalı smaçör Bahov, "Babam beni Moldova'daki bir voleybol okuluna getirdi. Kendisi de voleybol oyuncusuydu. Ancak Moldova dışına çıkmadı. Moldova'da şartlar çok elverişli olmadığından 16 yaşındayken, gelişebilmek adına Bulgaristan'a taşınma kararı aldık. Çünkü orada daha iyi voleybol okul ve antrenörler vardı. Bulgaristan'a gitmek, voleybol kariyerim için çok önemli bir adımdı" dedi. Türkiye'deki dördüncü sezonunu geçiren Bahov, sözlerine şöyle devam etti: "Burada, kendimi çok rahat hissediyorum. Bildiğiniz gibi üç farklı takımın formasını giydim. Her biri farklı bir şehirdeydi. Yaşadığım her yerde insanlar bana çok yardım etti. Ben ve ailem için birer dost oldular. Ankara da öyle. Gerçekten büyük bir şehir. Oturduğumuz lokasyondan çok memnunuz. Yemeklere, Türk kültürüne alışığız. Hayat burada bizim için asla zor değil." Türkiye'deki voleybol ortamının müthiş bir platform olduğuna vurgu yapan Dmitrii Bahov, birçok güçlü takımla karşı karşıya gelindiğini belirterek, "Sahada, her oyunda en iyi şekilde mücadele etmeniz gerekiyor. Böyle bir mücadelenin içinde yer almanız sizin seviyenizi artırıyor ki, bu bir oyuncu için çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

"GERİ DÖNECEĞİZ"
İlk yarı değerlendirmesi ve ikinci yarı düşüncelerine aktaran Bahov, "Elbette takım olarak ilk yarıda bulunduğumuz yerden mutlu değiliz. Sıralamadaki yerimiz Halkbank'ın alışık olduğu bir sıralama değil asla. İkinci devre daha çok çalışıp geri dönmek için mücadele vereceğiz. Gerçek yerimizi almak için yeterli motivasyonumuz var ve eminim başaracağız" dedi. Halkbank'ın genç sporcuları hakkında düşüncelerini ifade eden Bahov, "Hangi spor dalı olursa olsun, bir takımda genç sporcularının bulunması her zaman iyidir. Genç oyuncular size güç ve enerji verebilir. Deneyimli oyuncular, sahadaki zor anlarda onlara ve takıma yardımcı olabilir. Aynı şekilde enerjileriyle gençler de tecrübelilere katkı yapabilir. Takımımız Halkbank hem yetenekli gençlerin hem de yetenekli ve tecrübeli oyuncuların yer aldığı örnek bir takım kimyasına sahip" olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’deki voleybol ortamı çok güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN