Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Hiçbir gelirimiz yok’

Başkent ekibinin başkanı , “Ankaragücü kulübü olarak bizim ekonomik durumumuz diğer kulüplerden daha farklı. Bizim şu anda maalesef hiçbir gelirimiz yok. Mevcut gelirlerimizin tamamı temlik altında. Görüşmelerimiz var ama sonuçlanan bir şey yok” dedi

Giriş Tarihi: 15.1.2020 ABONE OL
‘Hiçbir gelirimiz yok’
Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Mert, Ankaragücü Kulübü olarak bizim ekonomik durumumuz daha farklı diğer kulüplerden. Bizim şu anda maalesef hiçbir gelirimiz yok. Gelirlerimizin tamamı temlik altında. Şu an görüşmelerimiz var ama sonuçlanan bir şey yok" dedi. Yapılandırma yapılmayan bir kulüp olduklarını vurgulayan Fatih Mert, "Yapılandırma biz spor kulüplerinin kurtulması için çok önemli. Devletimiz burada el atmış bu işe, bu kulüplerin çoğu çok sıkıntılı günler yaşadılar. Hatta kapılara kilit vurmaya kadar gidebilir bu işler. Çünkü büyük borçlar var, döndürebilmek kolay değil. Ben kulübüm adına yapılandırma olursa memnun olacağımızı belirtmek isterim" diye konuştu.

'GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR'
Transfer yasağı konusunda çalıştıklarını vurgulayan başkan Mert, "Transfer yasağını kaldırmak için görüşmelerimiz devam ediyor. Bizim FIFA'da çok ciddi miktarda dosyamız var. Biz bu dosyaların bir kısmını hallettik. Yalnız beklediğimiz bir karar var. O karar ocak ayının 24'ünde çıkacak gibi görünüyor. Alınacak karar bizim transfer için çok geç kalmış olacağımızı gösterir. Dosyaların tamamı da bitmedi bunu belirteyim. Futbolcular alacaklarının tamamını almak istiyorlar, bunu da çözemiyoruz. Bugüne kadar bize yaklaşım gösterenler de var. Örneğin Bakary Kone'de olduğu gibi, onun 1 milyon 500 bin Euro alacağı vardı, 750 bin Euro ile sorunu çözdük. Bizden bütün futbolcular tamamını istediği takdirde biz bunu halledemeyiz" itirafında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hiçbir gelirimiz yok’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN