Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ak partı grubunda görev değışımi

Grup Başkanvekilliği görevini bırakacağını açıklayan ’ın yerine Başkanı getirildi

Giriş Tarihi: 20.3.2020 ABONE OL
Ak partı grubunda görev değışımi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Ankara Bölge Koordinatörü ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz riyasetinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hatice Çakmak, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Fatih Ünal, AK Partili ilçe belediye başkanları ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri katıldı.

'GÖREVLER GELİP GEÇİCİ'
Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık'ın bir yıllık görev sürecinin ardından yeni dönemde grup başkanvekili olarak görev yapacak ismin belirlenmesi gündemiyle yapılan toplantıda görev Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'ye tevdi edildi. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bizler AK Parti'nin fertleri, neferleri olarak görevlerin gelip geçiciliğine, asıl olanın milletimize, davamıza, partimize hizmet olduğuna inanır, bu bilinçle hareket ederiz. Bu anlamda bu zamana kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı bizler Mümin başkanımızdan razıyız. Allah ta razı olsun inşallah. Büyükşehir meclisinde yine birlikteyiz, teşkilatımızın önemli isimlerinden birisi, değer verdiğimiz bir kardeşimiz."

'MÜMİN BEY'E TEŞEKKÜR EDERİZ'
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Ankara Bölge Koordinatörü ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz "Cumhurbaşkanımızın da bilgileri dahilinde yeni dönemde Grup Başkanvekilliği için Mamak Belediye Başkanımız Murat Köse isminde bir kanaat oluştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde muhalefet görevindeyiz. Muhalefet TBMM'de ve bizde olmayan belediyelerde öyle bir dil kullanıyor ki biz onlar gibi olamayız. Biz ülkenin ihyası, inşaası ile meşgulüz. Biz insanlar için faydalı olmak yerine engelleyelim de kadük bırakalım gibi bir psikolojinin içerisinde olamayız. Bu ortamda grup başkanvekilliği yapmak kolay değil. Mümin Bey'e bu süre içerisinde yaptığı görevlerden ötürü ben de teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Murat Bey'e de yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Biz bir elin parmakları gibi bir bütünüz. Hoşgörülü olmaya devam edeceğiz. Birlik beraberliğimizi sürdüreceğiz" dedi. KORONAVİRÜSLE MÜCADELE
AK Parti Grup Başkanvekilliğine yeni seçilen Murat köse, ilk icraat olarak koronavirüsle mücadele için Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin toplanması talebi ile bir dilekçe verdi. AK Parti Grubu, Ankara'daki alınan kararları ve belediyenin yapması gerekenleri takip edecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ak partı grubunda görev değışımi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA