Türkiye'nin en iyi haber sitesi

,koronavirüsle mücadele seferberliği kapsamında, “” uygulaması başlattı. Parklar kapatıldı

Giriş Tarihi: 27.3.2020 ABONE OL
‘Sosyal Mesafeni Koru Güvende Ol’
Kahramankazan Belediyesi'nin Koronavirüse karşı başlattığı seferberlik alınan yeni önlemlerle sürüyor. İlçede kapsamlı dezenfekte çalışmalarını ve sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşlara yönelik hizmetlerini aralıksız sürdüren belediye yeni bir adım daha attı. Kahramankazan Belediyesi bu doğrultuda, "Sosyal Mesafeni Koru Güvende Ol" uygulaması başlattı. Farkındalık yaratmak adına uygulama ilk olarak, belediye hizmet binasında başlatıldı.

ÇIKARTMALAR YAPIŞTIRILDI
Uygulama kapsamında, belediye binasının girişi, asansörleri, koridor ve hizmet alanlarına sosyal mesafenin korunmasına ilişkin uyarıcı çıkartmalar yapıştırıldı. "Sağlığınız İçin Mesafenizi Koruyunuz" yazılı çıkartmalar ile vatandaşların asansör ya da hizmet alanlarında nasıl konum almaları gerektiği anlatılıyor. Uygulama daha sonra ise tüm ilçede hayata geçirilecek. Belediye ayrıca, ilçedeki tüm park ve bahçeleri de bu uygulama kapsamında kapattı. Parkların girişlerine, oyun alanlarına, bank ve oturma gruplarına şeritler çekildi. Ayrıca parklara verilen ücretsiz Wi-Fi hizmeti de bu kapsamda durduruldu. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, sosyal mesafenin korunmasının virüsün bulaşma riskini azalttığını belirterek, "Tedbirlere uyarak ve uyarıları dikkate alarak bu virüsü hep birlikte yeneceğiz, hep birlikte başaracağız. Virüsle mücadelemizi tüm hızıyla sürdüreceğiz" diye konuştu.

VATANDAŞ VE PERSONEL MEMNUN
SOSYAL mesafenin korunması uygulamasını, çalışanların ve vatandaşların sağlığının korunması açısından olumlu bulduğunu ifade eden belediye personelleri ve vatandaşlar, "Alınan önlemden memnunuz. Başta Belediye Başkanımız Mansur Yavaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
‘Sosyal Mesafeni Koru Güvende Ol’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA