Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağ’da gönülleri fethetti

Türk ’ı sevgi dolu yardım elini Altındağ’ın dört köşesine uzattı. Pandemi süresince ve ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü, yardımseverliğiyle gönülleri ısıttı

Giriş Tarihi: 21.5.2020 ABONE OL
Kızılay Altındağ’da gönülleri fethetti

Altındağ Şube Başkanı Şükrü Can'ın koordinasyonuyla Altındağ'daki ihtiyaç sahiplerine ulaşan, Kızılay Altındağ Şube Başkanlığı, gıda yardımından sıcak pideye, giyim desteğinden, nakit desteğine kadar her alanda ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeyi başardı. "Dertler paylaştıkça biter, yokluklar paylaştıkça son bulur" diyen Kızılay Altındağ Şube Başkanı Şükrü Can Altındağ'da gerçekleştirilen yardım organizasyonları hakkında bilgi verdi: "Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte, yardım organizasyonlarımızı artırarak daha fazla ihtiyaç sahibi aileye yardım elimizi uzatmak için var gücümüzle çalıştık. Altındağ'da bu süreçte 2 bin 500 konserve, 1000 adet de gıda kolisi dağıtımını gerçekleştirdik. Altındağ'ın çeşitli noktalarındaki aşevlerimizde, günlük 2 bin aileye 3 çeşit sıcak yemek dağıttık. Ramazan ayında bu sayı daha da arttı. Ayrıca 100'er TL'lik market çekleri dağıtarak, yine ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını anlaşmalı marketten alabilmelerini sağladık. 800 ailemize ise nakit para desteği veriyoruz. Vefa Destek Grubu ile koordineli olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yüzleri güldükçe, çocuklarımız sevindikçe biz de çok mutlu oluyoruz."

RAMAZAN AYINDA YARDIMLAR ARTTI
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yardımların katlanarak arttığını söyleyen Can "Aşevlerimizde günlük dağıtım yaptığımız 3 çeşit sıcak yemeğe ulaşan ihtiyaç sahibi vatandaş sayısı, Ramazan ayında daha da arttı. Yemeğin yanı sıra, Ramazan boyunca 12 bin kişiye sıcak pide ile su dağıtımı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz" dedi. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde çocukları sevindirmek için de kolları sıvadıklarını belirten Can "Yetim çocuklarımızı giydirme desteğimiz de ayrıca devam ediyor. Altındağ'daki ihtiyaç sahibi, yetim çocuklarımıza pırıl pırıl ve yeni bayramlık kıyafetler hediye ediyoruz. Hiçbir çocuk bayrama yeni kıyafetleri olmadan girmesin istiyoruz" ifadelerini kullandı.


"DAİMA YANINIZDAYIZ…"
CAN
"Türk Kızılay'ı ne günler gördü. Savaşta, yoklukta, kıtlıkta, her kötü günde daima vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Şimdi de pandemi sürecinde ve içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayında yine vatandaşlarımızın yanındayız. Ellerini tutmaya, kalplerini ısıtmaya devam ediyoruz. Daima ayakta ve ihtiyaç sahiplerinin yanındayız" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay Altındağ’da gönülleri fethetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA