Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçinin yüzü güldü fideler toprakla buluştu

Kahramankazan Belediyesi çiftçi ve üreticilere yönelik yaptığı desteklemeleri sürdürüyor. Belediye bu yıl da 500 çiftçiye yüzde 50 hibe destekli 1 milyon sebze fidesi dağıttı

Giriş Tarihi: 22.5.2020 ABONE OL
Çiftçinin yüzü güldü fideler toprakla buluştu
Kahramankazan Belediyesi, çiftçi ve üreticilere yönelik yaptığı desteklemelere bir yenisini daha ekledi. Kahramankazan Belediyesi, çiftçi ve üreticilere yönelik geçen yıl başlattığı 1 milyon sebze fidesi desteği uygulamasını bu yıl da sürdürdü. Belediye, ilçedeki 500 çiftçi ve üreticiye yüzde 50 hibe destek oranıyla 1 milyon sebze fidesi dağıttı. Fideler Salı Pazarı'nda düzenlenen törenle çiftçilerle buluştu. CHPli Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 6 milyon nüfuslu Ankara 'ya 5 milyon fide desteği yaptı. 55 bin nüfuslu Kahramankazan Belediyesi ise 1 milyon fide desteği sağladı. Büyükşehir'in fide desteğinedn Kahramankazan'da 140 çiftçi yararlanırken ilçeye büyükşehir tarafından 220 bin fide verdi. Çiftçiler aldıkları fideleri hemen tarla, bahçe ve seralarına götürerek toprakla buluşturdu. Başkan Oğuz, Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl çiftçilere verdiği fide desteğini geçtiğimiz yıl gerçekleştirmemesi üzerine kolları sıvadıklarını anımsatarak, "Çiftçilerimizin bundan mağdur olmaması için geçen yıl fide desteğini biz vermiştik. Yine bu yıl da çiftçilerimize 1 milyon fide desteğinde bulunuyoruz. Geçen yıl yüzde 25 hibe oranıyla vermiştik, bu yıl yüzde 50 hibe oranıyla veriyoruz. Önümüzdeki yıllarda da bu destekleme devam edecek. İnşallah gelecek sene hibe oranını yüzde 75'e hatta yüzde 100'e çıkaracağız" dedi. Oğuz, "Derdimiz Kahramankazan, mücadelemiz Kahramankazan. Doğduğumuz bu güzel topraklara hizmet etmenin sancısını çekiyoruz. Çok mutluyuz, toprak can, toprak hayat, toprak üretim demek. Üretim olmazsa hayat durur, topraktan koparsak hayat durur. Bunun farkındayız ve onun için Kahramankazan Belediyesi olarak çiftçi ve üreticilerimize elimizden gelen desteği sonuna kadar vermeyi sürdüreceğiz. Sonuna kadar yanınızda olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Tarım ve hayvancılığa destek
KAHRAMANKAZAN Belediyesi, geçen yıl Büyükşehir 'in çiftçilere yönelik her yıl verdiği sebze fidesi desteğini vermemesi üzerine, ilçedeki çiftçi ve üreticilerin mağdur olmaması için harekete geçmişti. Belediye 1 milyon sebze fidesini yüzde 25 hibe destekli olarak çiftçilerle buluşturmuştu. Kahramankazan böylece Ankara'da çiftçilere fide desteğinde bulunan tek belediye olmuştu. Belediye ayrıca, Ankara'da bir ilke imza atarak, Mobil Koyun Banyoluğu hizmetini başlatarakköy köy gezerek hayvan yetiştiricilerin işini kolaylaştırıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçinin yüzü güldü fideler toprakla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA