Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayal görüyorlar!

Giriş Tarihi: 28.6.2020 ABONE OL
Hayal görüyorlar!

TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği yayımladığı bir açıklamayla Futbol Federasyonu'nun (TFF) liglerin devamı hakkındaki kararına tepki gösterdi. Pandemi sürecinde kulüplerin hiçbir maddi talepte bulunmadığı belirtilerek, "2. ve 3. Lig'- deki 89 kulübünün temsilcisi olarak 17 Mart 2020'de Türkiye'de 18 vaka varken başlayan pandemi sürecinde kulüplerimiz örnek alınacak bir duruş göstererek devletinin ve TFF'nin yanında hiçbir talepte bulunmadan sürece destek vermiştir" denildi. Kulüplerin büyük bir çoğunluğunun son 6 haftanın oynanmaması yönündeki taleplerinin yok sayıldığının vurgulandığı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

'KULÜPLERİN İRADESİ HİÇE SAYILDI'
"100 günlük pandemi sürecinde hiçbir maddi talepte bulunmayan kulüplerimiz spor kamuoyuna bir demokrasi dersi vererek üç kez 89 kulübü kapsayan bir eğilim yoklaması yaparak TFF'nin karar mekanizmasına destek olmuştur. Kulüpler ile yapılan oylamalarda sürekli artan imkansızlıklar sebebiyle son altı haftanın oynanmaması yönünde kulüplerimiz ciddi bir irade koymuştur. Kulüplerimizin yüzde 90'ı oynamamayı tercih ederken Play-off ile diğer seçenekleri TFF'nin takdirine bırakmıştır. TFF, yüzde 90 oranında irade ortaya koyan kulüplerimizi yok saymıştır."

'TALEBİMİZ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ'
Kulüplerimizin neredeyse tamamı pandemiden kendilerini ve futbolcularını koruyacak fiziki şart ve imkanlara sahip değildir.
Müsabakalar temmuz ve ağustos sıcağında saat 16.00'da oynanacak olması ciddi risk teşkil edecektir.
Statların çoğunda ışıklandırma olmaması ve sentetik sahalarda olması risk oluşturmaktadır.
Haftada bir maç yıpranarak da olsa oynanabilirler ancak gerek seyahat şartlarının zorluğu sentetik sahalarda sakatlıklara yol açacaktır.
Maçtan iki gün önce test, tek kişilik odalarda konaklama, sosyal mesafe ile çift otobüs seyahatleri 2-3. Lig'de hayalden öteye geçemez.
Artan Kovid-19 riski, yetersiz fiziki şartlardan dolayı maçlar sağlık açısından risklidir.
Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunu göreve davet ederken TFF'nin haklı ve mantıklı talebimizi bir kez daha gözden geçirmesini önemle rica ediyoruz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hayal görüyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA