Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık-sen Genel Başkanı Metin Memiş:

Giriş Tarihi: 19.2.2015 18:38
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen olarak 2015 yılını ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasıyla mücadele yılı ilan ettiklerini belirterek, 14 Mart Tıp Bayramı’nda da sağlık çalışanlarının ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması konusunda müjde beklediklerini ifade etti.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile bir araya gelen Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, “Biz diyaloga açık, müzakere anlayışına dayalı bir sendikacılık yapıyoruz. Çözüm odaklı bir sendikacılıkla bugüne kadar sizlerle sağlık çalışanlarımızın sorunlarını çözmek nasip oldu” diye konuştu.
Memiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hemşireler Günü’nde sağlık çalışanlarına yıpranma payı, lisans tamamlama hakkının verilmesi, sağlık çalışanlarının çocukları için kreş konularında önemli müjdeler verdiğine anlatarak, sağlık çalışanlarının sağlıkta dönüşümün en büyük kahramanları olduğunu ve alınan ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmamasının sağlık çalışanlarının gelecek beklentileri noktasında endişe oluşturduğunu ifade etti.
"Biz Sağlık Sen olarak 2015 yılını ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasıyla mücadele yılı ilan etmiştik" diyen Memiş, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması durumunda ise sağlıkta dönüşümün daha da ileriye seviyeye çıkacağını ve bunun sağlık çalışanlarını motive edeceğini belirtti. Memiş, 14 Mart Tıp Bayramı’nda da sağlık çalışanlarının ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması konusunda müjde beklediklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık-sen Genel Başkanı Metin Memiş:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN