Öğ-der ‘Öğretmen’ Konulu Kısa Film Senaryo Yarışması Düzenliyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:08
Şuurlu Öğretmenler Derneği ( ÖĞ-DER) Türkiye genelinde ‘Öğretmen’ konulu kısa film senaryo yarışması düzenliyor.
Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER bu sene düzenlediği 4.Kısa Film senaryo yarışmasının konusunu ‘Öğretmen’ olarak belirledi. Milli Eğitim Bakanlığı vasıtasıyla da tüm okullara duyurusu yapılan yarışmaya sadece öğrenci - öğretmen değil her yaştan herkesin katılabileceği belirtildi. Yarışmada özellikle ‘Öğretmen’ konusunun seçilerek topluma faydalı, iyi öğrenciler yetiştirmeye ömrünü adayan öğretmenlerin sorunlarını sanatsal ve estetik değeri olan senaryolar vasıtasıyla gündeme getirmek olduğu belirtildi.
Dernek Genel Başkanı Hamdi Sürücü yaptığı açıklamayla bu yarışmayla ister günümüzden isterse tarihimizden olsun eğitim hayatımızla ilgili örnekler veren, milli bir eğitim anlayışını kazandıracak senaryolar oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.
Yarışmaya son katılım tarihi 22 Mayıs Cuma günü olarak açıklanırken yarışma jürisinin son katılım tarihinden sonra açıklanacağı belirtildi.
Yarışma ödülleri 1. ye 3 bin lire ve dizüstü bilgisayar, 2. ye 2 bin lira ve dizüstü bilgisayar, 3. ye bin lira ve dizüstü bilgisayar ile 2 mansiyon ödülü alana birer fotoğraf makinesi ve ödül alan herkese 1 yıllık Milli Şuur Dergisi aboneliği olarak açıklandı. Ayrıca yarışmada dereceye giren senaryoların dernek tarafından filme çektirileceği de belirtildi.Yarışmayla ilgili geniş bilgi http://www.ogder.org adreslerinden alınabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğ-der ‘Öğretmen’ Konulu Kısa Film Senaryo Yarışması Düzenliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN