Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keçiören Belediyesi Gönüllülük Seferberliği Başlattı

Giriş Tarihi: 5.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 12:00
Gönüllü olup toplumda aktif rol oynamak isteyen vatandaşların sayısını artırmak isteyen Keçiören Belediyesi, “Gönüllülük Seferberliği” başlattı.
“Yeni Yıl Gönüllülük Yılı Olsun” sloganıyla başlatılan seferberlik sayesinde gönüllülük kavramının Keçiören’de yaygınlaştırılması ve süreklilik kazanması hedefleniyor. Keçiören Belediyesi, ortak bir anlayış ve yükümlülük duygusuna dayanarak daha iyi bir gelecek için çalışmayı arzulayan 7’den 70’e bütün vatandaşları Gönüllü Akademisi’ne katılmaya davet ediyor. Gönüllü Akademisi çatısı altında samimiyet ve kararlılıkla harmanlanmış gönüllere imkanlar dahilinde verimli olmaları ve toplumsal yaşamın her alanında sorumluluk almaları, toplumsal sorunları analiz ederek sistematik katılım sağlamaları için rehberlik ediliyor.
Gönüllü Akademisi’nin üye sayısının 500 olduğunu, ancak bu sayının artmasını, hatta tüm bireylerin birer gönüllü olmasını dilediklerini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Gönüllülerimizin sorumlulukları da görev alanları da büyük… Bizler acıların ve kaygıların paylaşıldıkça azalacağını, yardımlaşma ve dayanışma ile güçlüklerin aşılacağını, toplumun birliktelikle büyüyeceğini biliyor, bu anlayışta olanları Gönüllü Akademisi’ne bekliyoruz” dedi.
Globalleşen dünyanın hızına ayak uydururken insani değerleri de yaşatmak için özellikle yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına ve nihayetinde her bir bireye büyük görevler düştüğünü vurgulayan Başkan Ak, “Bizler belediye olarak üstümüze düşen görevleri yerine getirirken toplum kalkınmasında gönüllü kuruluşların ve sivil inisiyatifin gücünü de yadsımıyoruz. Hatta daha etkin ve iyi sonuçlar almak için bu iki gücün koordinasyon ve iş birliği içinde çalışmalarının verimli neticeler doğuracağına inanıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören Belediyesi Gönüllülük Seferberliği Başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN