Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalleli Kadınlar Konserde Buluştu

Giriş Tarihi: 8.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:08
Yenimahalle Belediyesi ile lılar ve Ankara’yı Tanıtma Vakfı işbirliğinde düzenlenen Dünya Kadınları Günü Konseri, TRT Ankara Radyosu Emekli Devlet Sanatçısı Ayşe Taş ve korolarıyla vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattı.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konsere, Sağlık Eski Bakanı ve Ankaralılar ve Ankara’yı Tanıtma Vakfı Başkanı Halil Şıvgın, muhtarlar, meclis üyeleri, dernek yöneticileri, üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ŞARKILARLA RENKLENDİ
Biri Düzce, 1’i İstanbul’da ve 4’ü Ankara’da olmak üzere 6 dev koronun bir araya gelerek gerçekleştirdiği konsere yoğun ilgi gösteren sanatseverler salonu doldururken, Türk Sanat Müziğinin unutulmaz eserlerine bir ağızdan eşlik etti. Taş’ın muhteşem performansıyla 40 şarkı dinleyen vatandaşların kulaklarının pası silindi. Konsere, Sanatçı Taş ve Koroları’nın yanı sıra dansçılar ve Türk bayrakları ile sahneye çıkan çocuklar da damga vurdu. Türk bayrakları taşıyan çocuklar sahneye çıkarak, dünya kadınlar gününü kutladı.
YAŞAR’A TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ ŞIVGIN’DAN
Başkan Yaşar’a böyle bir gecede kendilerine destek olduğu için teşekkür eden Şıvgın, Yaşar’ı sahneye davet ederek çiçek takdim etti. Böyle bir kutlamada bulunmaktan gurur duyduğunu belirten Yaşar da konserde emeği olan herkese teşekkürleri sundu.
“KADINLAR GÜNÜ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN”
Konuşmasında kadın erkek eşitliğini vurgulayan Başkan Yaşar, “Cumhuriyet kurulurken dünyanın hiçbir ülkesinde, gelişmiş dahi olsa, kadına seçme ve seçilme hakkı verilmemişti. Ancak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk medeni kanunu çıkararak kadın erkek eşitliğini sağladı. Kadınlarımızı çalışma hayatına kazandırdı. Kadınlarımızın da erkekler gibi sosyal hayatta etkin bir şekilde rol almasını mümkün kıldı. Bugün burada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için bir araya geldik. Kadınlar günü bir gün olmamalıdır. Kadınlar günü her gündür. Sizler kol kola olun. Birbirinize kenetlenirseniz üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir sorun yoktur” dedi.
EVLADINDAN TAŞ’A SÜRPRİZ
Söz alarak ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu söyleyen Şef Ayşe Taş’a oğlundan bir sürpriz geldi. Sahneye çıkarak annesine çiçek takdim eden Taş’ın oğlu, annesinin kadınlar gününü kutladı. İlk defa sahnede evladından çiçek aldığını dile getiren Taş, “Bugün benim onur gecem. Bu onuru sizlere borçluyum. İyi ki varsınız” diye konuştu.
Son olarak “Türk Kadını Marşı” eserini seslendiren ekip sahneye Yaşar’ı da davet ederek marşı beraber seslendirdi. Koraya katılarak marşı okuyan Başkan Yaşar, gecenin sonunda sanatçılara çiçek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalleli Kadınlar Konserde Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN