Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İslam Dünyasının En Önemli Toplantısı ’da Yapılacak

Giriş Tarihi: 9.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 11:02
İslam Dünyasının En Önemli Toplantısı Ankara’da Yapılacak
22 Arap ve Müslüman devletten bakanlarının katılacağı ’Kudüs Zirvesi’, 21 Mart tarihinde ’da yapılacak.
Ankara Sheraton Hotel’de gerçekleştirilecek olan zirvede, Kudüs Şehri’nin anlam ve önemi, şehrin sıkıntıları tartışılıp çözüm üretilmesi konusunda fikir alışverişi yapılacak. Zirveye Arap Devletler Ligi’ne üye 22 Arap Devleti’nden bakanlar katılacak. Nezaket Emine Atasoy ve Büyükelçi Mohamed El Fattah Naciri başkanlığında Ürdün Haşimi Krallığı Kralı Abdullah Filistin Devlet Başkanlığı ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın himayesinde Ankara’da yapılacak olan toplantıda, Müslüman, Hristiyan, ve Musevi, halkının mabedi ve kutsal şehri olma özelliği taşıyan Kudüs’ün sorunları ve önemi tartışılacak.
Toplantıya Ürdün Kraliyet temsilcilerinin ve Ürdün Hükümeti’nden çok sayıda üst düzey bakanın ve Filistin Hükümetinden ve Filistin Devlet Başkanlığından üst düzey yöneticilerin ve Bakanların katılacağı açıklanırken, Ortadoğu uzmanları, Kudüs Zirvesi’nin yüzyılın en geniş katılımlı zirvesi olacağını belirterek, İslam tarihinin ve Müslüman Devletlerin birlikte organize ettikleri en önemli toplantılarından birisi olacağını ifade ettiler.
Kudüs Zirvesi Filistin Devleti ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Ürdün Haşimi Krallığı Kralı 2. Abdullah himayelerinde Ankara’da yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslam Dünyasının En Önemli Toplantısı Ankara’da Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN