Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ‘Kadınlar Günü’ Programı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 01:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Okkalı, “Bizim aramızda şuanda 3 bin küsur tane bayan meslektaşımız var. Son dönemlerde mesleğe giren meslektaşlarımızın yaklaşık yüzde 80’i bayandır. Bayan arkadaşlarımın, her konuda, her rolde ön planda olduklarını belirtmek istiyorum” dedi.
Ankara Mali Müşavirler Serbest Muhasebeciler Odası (ASMMMO), 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği düzenledi. Programa, ASMMMO yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşma yapan ASMMO Başkanı Mehmet Okkalı, “Ankara Mali Müşavirler Odası olarak, kadınlar gününü her gün kutlama gayreti içerisindeyiz. Sadece bir günde değil, biz kadına verilen önemi çok iyi biliyoruz. Bununla ilgili Ankara Odasında her ayın 5’inde ‘beş çayı’ programları düzenledik. Buradaki bayan meslektaşlarımıza nasıl sahip çıkabiliriz, onların sıkıntıları, sorunları nelerdir, nasıl dile getirebiliriz; bu konuda önemli çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum. Bizim aramızda şuanda 3 bin küsur tane bayan meslektaşımız var. Son dönemlerde mesleğe giren meslektaşlarımızın yaklaşık yüzde 80’i bayandır. Bayan arkadaşlarımın, her konuda, her rolde ön planda olduklarını belirtmek istiyorum. Bundan sonra erkekler bu meslekte azınlık durumuna gelecektir. Bundan dolayı ‘Bize artık siz sahip çıkacaksınız’ diyorum” ifadelerini kullandı.
“HANIMEFENDİLER BİZİM BAŞIMIZIN TACI”
“Kadın kollarımız, çok güzel çalışmalar yapmak için ellerinden gelen gayretleri gösteriyorlar. Bizlerden de destek istiyorlar. Biz de elimizden geldiği kadar destek oluyoruz” diyen Okkalı, şöyle konuştu:
“Bu yönetim sizin için var. Yani, hanımefendiler bizim hem başımızın tacı, gönlümüzün ilacı, anamız, babamız bunlar ayrı bir şey; ama sizlerle biz omuz omuza hayatın her alanında mücadele etmek zorundayız. Kadınlarla eşitlik konusunda hiçbir problemi olmayan mesleklerin en başında mali müşavirlik geliyor. Hatta sizler bu meslekte çok daha fazla yıpranıyorsunuz, çok daha fazla iş yapıyorsunuz; hem evinizin işlerini yapıyorsunuz, hem evinize ekmek götürüyorsunuz. Bundan dolayı biz sizleri, hem seviyor, hem sayıyoruz. Büyük hükümdar Cengiz Han’ın bir hikayesi ile konuşmamı sonlandırmak istiyorum; Cengiz Han bir gün komutanlarını toplar. Komutanlarına, ‘Ben sizin neyinizim?’ der. Komutanları, ‘Hanımızsınız derler.’ Yanında bulunan eşini göstererek, ‘Benim hanımım da benim hanımdır. Bana duyduğunuz sevgi ve sadakati ona da duyacaksınız’ der. Biz kadınlarımıza bu gözle bakıyor, sayıyor ve seviyoruz. Kadınlar günümüz, bir gün değil, her gün kutlu olsun.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ‘Kadınlar Günü’ Programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN