HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan:

Giriş Tarihi: 11.3.2015 04:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan:
HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Dolmabahçe Sarayında verilen görüntüyü sürecinin barış sürecine evrilebilmesi için iktidarda olmaları durumunda CHP ya da MHP ile de verebileceklerini söyledi.
TBMM Genel Kurulunda yapılan İç Güvenlik Paketi görüşmelerinde konuşan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, HDP’li ve AK Partili milletvekillerinin Dolmabahçe Sarayında verdikleri görüntünün barışa olan inancın görüntüsü olduğunu söyledi.
HDP ve AK Partili milletvekillerinin Dolmabahçe Sarayında verdikleri görüntünün yansıması ile birlikte ortak hareket ettikleri eleştirisine cevap veren Buldan, “AKP Hükûmeti iktidarda olduğu için biz onlarla aynı görüntüyü verdik, onun yerine CHP iktidarda olsaydı, MHP iktidarda olsaydı bu sürecin bir barış sürecine evrilebilmesi için aynı görüntüyü sizlerle de verirdik. O yüzden, biz bu ülkeye barışın gelmesi için, biz bu ülkeye demokrasinin gelmesi için, eşitliklerin ve kardeşliğin gelmesi için iktidar partisi kimse, o görüntüyü vermek durumundayız. Şu anda muhatabımız onlar olduğu için bu durumda bulunuyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN