Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO Başkanı Bezci Mıpım Türkiye Pavillionunun Açılışına Katıldı.

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
ATO Başkanı Bezci Mıpım Türkiye Pavillionunun Açılışına Katıldı.
Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, MIPIM fuarının ikinci gününde Türkiye Pavillionunun açılışına katıldı.
Fransa’nın Cannes kentinde 10-13 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de Türkiye Pavillionu’nun açılışı ATO Başkanı Salih Bezci, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtma Ajansı (Invest in Turkey) Daire Başkanı Arda Ermut, Marsilya Başkonsolosu Deniz Erdoğan Barım, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ile MIPIM Direktörü Christophe Chupot tarafından yapıldı.
Bezci, açılışın ardından yaptığı konuşmada, Türkiye’nin hem ülke olarak hem de şehirleriyle başarılı bir tanıtım çalışması yürüttüğünü söyledi. Bezci, “Bugün tüm dünyada iletişim çağıdır. İnsanlar gibi şehirler de ülkeler de kendilerini ne kadar doğru anlatırsa uluslararası alanda o kadar doğru tanınırlar ve başarılı olurlar. MIPIM’de Türkiye pavillionunda şehirlerimize ait birbirinden orijinal projelerin sergilenmesi hepimize büyük onur vermiştir” dedi.
MIPIM’de sergilenen projelerden birinin Akyurt Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi olduğunu hatırlatan Bezci, “Bizim arzumuz Ankara’mızın da MIPIM’lere ev sahipliği yapmasıdır” diye konuştu.
Bezci, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Türkiye pavillionunda yer alan stantları gezdi.
ANKARA STANDINA YOĞUN İLGİ
Başkent’i marka şehir kategorisine sokacak önemde projelerin yer aldığı ATO’nun Ankara standı, fuarın en çok ilgi çeken bölümlerinden biri oldu. Avrupa Birliği Enerji Politikasından Sorumlu Hükümet Temsilcisi Gunther Oettinger, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtma Ajansı Daire Başkanı Arda Ermut, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ile çok sayıda ülkenin işadamı ile basın mensupları ATO standını gezerek Başkent projeleri hakkında bilgi aldı.
ATO üyesi şirketlerin katılımını sağladığı stantta Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ANKAPARK’ın 30 metrekarelik, ATO’nun da hissedarı olduğu ve Akyurt’ta yapımı planlanan Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre Merkezi’nin 15 metrekarelik, PODİUM AVM’nin 8 metrekarelik, ototomobil AVM’si olarak inşa edilen Otomobil Ticaret ve Yaşam Merkezi Projesi’nin (OTONOMİ) 3 metrekarelik maketleri sergileniyor. 93 ülkeden 21 bin ziyaretçinin katıldığı MIPIM fuarı 13 Mart’ta sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO Başkanı Bezci Mıpım Türkiye Pavillionunun Açılışına Katıldı.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN