Yaşar’la ’da Barış Rüzgarı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Rüzgarı Kültür Sanat ve Yaşamı Destekleme Derneği’nin "Savaştan Dostluğa Uzananların Hikayesi” konulu sergisine ev sahipliği yaptı.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın açılışını gerçekleştirdiği sergide, dünyaya örnek olan, savaştan dostluk çıkaran Türk ve Anzak askerlerinin hikayelerine ilişkin resim ve anekdotlar yer aldı. 13 ressamın akrilik boya, yağlı boya, sulu boya, batik sanatı, keçe ve fotoğraftan oluşan 24 eserinin sergilendiği günde hayırlı olsun diyerek açılış kurdelesini kesen Başkan Yaşar, “Türk ve Anzak askerleri centilmence savaşmışlardır. Savaşırken bile insanlıklarını kaybetmemişlerdir. Çanakkale’de çarpışan Mehmetçikle Anzaklar arasında uyanan karşılıklı saygı ve sevgiyi savaş alanlarında görmek olağanüstü bir olaydır. Bu, savaştan çıkan bir insanlık dersidir. İnşallah barışın, sevginin egemen olduğu bir dünyada hep beraber yaşarız” dedi.
29 Mart’ta sona erecek sergi ile Ankara’dan bir barış rüzgarı estirilmesi ve hala savaşan ülkelere savaşmanın da bir onuru olduğunun hatırlatılması amaçlandı. Sergi sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar’la Ankara’da Barış Rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN