Müslüman Ve Arap Devletler ’da Yüzyılın Toplantısını Yaptı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:59
İslam Dünyası, Müslüman Devletler, Arap Devletler Kudüs gündemiyle ’da Bakanlar düzeyinde olağanüstü toplanarak Kudüs’ün bugünü, yarını, geleceği ve İslam Dünyası için anlam ve önemini Barış Kenti Kudüs Zirvesi Programı ve Organizasyonu adı altında toplanarak tartıştı.
Barış Kenti Kudüs Zirvesi, Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve Arap Devletler Türkiye Temsilcisi Büyükelçi Mohamed El Fattah Naciri başkanlığında
Ürdün Haşimi Kralı ve Ekselansları Kral Abdullah ve Filistin Devlet Başkanlığı ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın himayelerinde Ankara’da Kudüs gündemiyle toplandı. Toplantıda, Ürdün Hükümeti ve Ürdün Haşimi Krallığı ve Ekselansları Kral 2. Abdullah’ı, Ürdün Evkaf ve İslami İşler Bakanı Hayel Abdel Hafeed Yousef Dawoud temsil edecek.
Ürdün Hükümeti Bakanı Dawoud, Kudüs Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, öncelikle Ürdün Haşimi Kralı Abdullah’ın katılımcılara selamını ileterek konuşmasına başladı. Dawoud, Kral Abdullah’ın Barış kenti Kudüs Zirvesi’nden somut sonuçlar çıkmasını ve Zirve’nin Filistin’deki kutsal bölgelerin ve Filistin halkının korunmasına ve başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devletinin kurulmasına vesile olmasını temenni ettiğini aktardı.
Dawoud, toplantıda Kudüs ve Mescidi Aksa ile ilgili katılımcılara teknik bilgi verdi. Ankara Sheraton Hotel’de Barış Kenti Kudüs Zirvesi’ne Avrupa Türk Cumhuriyetleri Balkanlar Afrika Ortadoğu ve Arap Devletlerinden 150 Dünya Devletinin Ankara Büyükelçileri toplantıya ülkelerini temsilen katıldılar.
Barış Kenti Kudüs Zirvesi’ne, Türkiye’nin en güçlü bin sivil toplum kuruluşu lideri katılarak toplantıda hazır bulundu. Barış Kenti Kudüs Zirvesini, Türk televizyonları ve Arap televizyonları konferansı başından sonuna kadar bütün dünyaya canlı yayın yaptılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslüman Ve Arap Devletler Ankara’da Yüzyılın Toplantısını Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN