Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Vattara Türkiye’ye Geliyor

Giriş Tarihi: 25.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Fildişi Sahili Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Alassane Vattara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 25-28 Mart tarihlerinde Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklaya göre, söz konusu ziyaretin, Fildişi Sahili’nden Türkiye’ye Cumhurbaşkanı düzeyinde yapılan ilk resmi ziyaret olma özelliği taşıdığı kaydedildi.
Ziyaret kapsamında yarın ’da gerçekleştirilecek görüşmelerde, Fildişi Sahili ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin ortak gündeminde yer alan konuların tüm yönleriyle ele alınmasına, ayrıca bölgesel ve uluslararası meselelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasına imkan sağlayacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Ziyaret kapsamında, Fransızca konuşan Batı Afrika ülkeleri arasında Türkiye’nin en önemli ekonomik ortaklarından biri olan Fildişi Sahili ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin çok boyutlu ahdî yapısını tamamlamak üzere bir dizi anlaşma imzalanacaktır.
Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Sayın Vattara’nın bu ziyareti, iki ülke arasındaki yakın işbirliğinin daha da güçlendirilmesine önemli bir vesile teşkil etmesi beklenmektedir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Vattara Türkiye’ye Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN