İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nde Sıkıntı Yok

Giriş Tarihi: 25.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 20:32
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nde yaşanan halat kazası sonrası yapım sürecinin 5-6 ay gecikeceği yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığını, köprünün hedeflenen yapım süresinde bir değişikliğin öngörülmediğini açıkladı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde yaşanan halat kazasıyla ilgili iddialara yazılı açıklamayla cevap verdi. Köprüdeki kazaya ilişkin teknik incelemenin devam ettiğine dikkat çekilen açıklamada, "Bu inceleme bitmeden yapılacak her türlü yorum yanlış olacaktır. Kaza sonrası köprünün yapım sürecinin 5-6 ay gecikeceği yönündeki iddia gerçeği yansıtmamaktadır. Hasar gören parçalar en kısa sürede temin edilerek kedi yolunun eksik kalan kısmı tamamlanacaktır. Köprünün hedeflenen yapım süresinde bir değişiklik öngörülmemektedir. Yine başka bir haberde kaza öncesi ve sonrası diye verilen fotoğraflar tamamen kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Fotoğrafların tümü kaza sonrasında çekilmiştir" ifadelerine yer verildi.
Kazanın sebebine ilişkin teknik incelemeler tamamlandığında gerekli açıklamaların yapılacağı bildirildi.
İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nde cumartesi günü "catwalk" olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan 51 yaşındaki Japon mühendis Kishi Ryoichi, bilek ve boğazını keserek intihar etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nde Sıkıntı Yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN