Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tügiad Gençlere Girişimciliği Aşılıyor

Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Şubesi ile TOBB Üniversitesi arasındaki işbirliği kapsamında Başkent iş dünyasının tanınmış simaları, mesleki deneyimlerini girişimci adayı gençlerle paylaşıyor.
TÜGİAD Ankara Şubesi’nin katkılarıyla yürütülen Uluslararası Girişimcilik Bölümü Girişimcilik ve Liderlik dersinde bu kez Ankara iş dünyasının tanınan simalarından Selim Akın tecrübelerini aktardı. Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Selim Akın, iş hayatında cesaretli davranılması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda TÜGİAD Ticari İlişkiler Komisyonu Başkanlığı’nı yürüten Akın, genç girişimcilere şu tavsiyelerde bulundu:
“Kendi işinizi yapmayı düşünün, başladığınız zaman hata yapmaktan korkmayın. En olumsuz durumda dahi geleceğiniz yer yine başladığınız yerdir. Hata yaptıkça hatalarınızdan ders çıkartmayı öğreniyorsunuz. Hata yapacağız, hatta iflas da edebiliriz. En azından denemiş olacağız.”
Üniversite öğrencisi genç girişimci adaylarına “Kendi işinizi kurun” diyen Akın, bir öğrencinin “Bu süreçte bize tavsiyeniz nedir?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:
“Benim size anlattıklarım 40 yıllık bir süreç. Dolayısıyla bir meslekte deneyim kazanıp, o mesleğin eksik gördüğünüz kısmıyla ilgili bir alanda girişimde bulunabilirsiniz. Buna sıfırdan da başlayabilirsiniz. Asla ümitsizliğe kapılmayın. Türkiye’de de bu tür girişimcileri destekleyen birçok fon var. Yaklaşık 40 TÜGİAD üyesinin kurduğu ‘GirişimTürk’ diye adlandırdığımız bir fonumuz var. Sizin gibi genç insanlara, fikri olan girişimcilere destek vermek istiyoruz.”
TÜGİAD Ankara ile TOBB Üniversitesi arasındaki işbirliği kapsamında daha önce TÜGİAD Ankara Şube Başkanı ve Naslı Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı Türker Naslı, TÜGİAD Ankara Genel Sekreteri ve Canpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, TÜGİAD Başkan Yardımcısı ve ÇEPAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman üniversite öğrencilerine tecrübelerini aktarmıştı. Başkent iş dünyasının tanınmış isimleri “Girişimcilik ve Liderlik” dersinin konuşmacısı olmaya devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tügiad Gençlere Girişimciliği Aşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN