Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neşet Ertaş Sanat Ve Gösteri Merkezi Keçiörenlileri Müziğe Doyurdu

Giriş Tarihi: 27.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Keçiören Belediyesi’nin bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ın ismini yaşatmak için 28 Şubat 2014’te açtığı Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi, açılışından bu yana 100 etkinliğe ev sahipliği yaptı.
28 Eylül 2012’de temeli atılan ve ’nın simge kültür merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi, düzenlediği etkinliklerle Keçiörenliler’in kalbini kazandı. 2014 yılı içinde 86 programın yapıldığı merkezde 2015 tarihi Şubat ayı itibarıyla 14 etkinlik yapıldı. 800 kişilik büyük kongre salonundaki etkinliklere yaklaşık 65 bin kişi katıldı. Ömer Döngeloğlu, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu gibi isimler de merkezde sevenleriyle bir araya gelme imkanı yakaladı.
Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’ndeki en dikkat çeken etkinliklerden biri de şair Cahit Koytak’ın “Gazze Risalesi” adlı şiir kitabının Arapça ve İngilizce’ye tercüme edilmesi sebebiyle düzenlenen program oldu. Duygu dolu anların yaşandığı “Yaşayan Gazze” programının onur konuğu ise Başbakan Ahmet Davutoğlu’ydu. İçerisinde fuaye ve sergi salonlarının yer aldığı merkezde amatör ruhlara da şans tanındı. Farklı müzik grupları ve toplulukları da merkezde prova yapma imkanına kavuştu.
Toplam 7 bin 600 metrekare alana kurulu Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’ndeki kültürel etkinliklere dair Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi:
"Biz Keçiörenliler’in aktif katılımını sağlayan etkinliklerle kültürel ve sanatsal faaliyetlerde de iddiamızı ortaya koyuyoruz. Büyük ustaya vefamızı göstermek amacıyla onun ismiyle açtığımız merkezimizin ilgi görmesi bizleri memnun ediyor. Ayrıca genç yeteneklerin bu merkez çatısı altında sanatlarını icra etmelerini de destekliyor ve onları merkezimize davet ediyoruz.”
Modern mimarisiyle etkileyici bir görünüme sahip merkez, Ankara’nın en aktif kültür merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neşet Ertaş Sanat Ve Gösteri Merkezi Keçiörenlileri Müziğe Doyurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN