Çubuk Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı

Giriş Tarihi: 29.3.2015 22:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Çubuk Kent Konseyi Yürütme Kurulu, İsmail Tekaüt başkanlığında toplandı.
Çubuk Belediyesi tarafından desteklenen Çubuk Kent Konseyi’nin Yürütme Kurulu 6’ncı toplantısı, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi içindeki Çubuk Kent Konseyi Ofisi’nde gerçekleştirildi. Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt başkanlığında yapılan toplantıya; başkan yardımcıları Şuayip Yaman, Ercan Arslan, Sekreter Abdullah Esre, yürütme kurulu üyeleri Zekeriya Erdoğmuş, Onur Meclisi Başkanı Mehmet Saat, Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Karadağ Soba ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Hüseyin Yiğiner katıldı. Bir önceki toplantı özetinin okunması ile başlayan bileşimde Çubuk Kent Konseyi tarafından oluşturulacak olan çalışma komisyonları ile çalışma konuları ele alındı.
Toplantıda Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş’un gündeme getirdiği Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi’nde bulunan taksi durağı ve hastane yönetiminin taksici esnafına yönelik tutumları ile taksi esnafının sorunları konusunda bilgi alındı.
“ÇUBUK İÇİN TÜM SEKTÖRLER İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”
Toplantıda konuşan Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt, "Çubuk Kent Konseyi olarak, hemşehricilik bilincinin geliştirilmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştırırken, oluşturulan komisyonlar ve çalışma grupları ile Çubuk ölçeğinde ele alınan konular üzerinde, katılımcılık anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz ilçemize ve ilçe halkımıza hizmet edebilmektir. Bu konuda özverili çalışan tüm gönüllü yürütme kurulu üyelerimize, kadın meclis, onur meclisi, çocuk meclisi, engelli meclisi, gençlik meclisi üyelerimize ve başkanlarına teşekkür ediyorum. Ayrıca bundan sonra Çubuk ile ilgili tüm sektörlerde çalışmalar yapacağız" dedi.
Çubuk Kent Konseyi’nin kullanımına tahsis edilen oda ve içerisinde yapılan dekor için Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a teşekkür eden Tekaüt, "Tüm yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçemiz adına Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Tuncay Acehan’a, belediye başkan yardımcılarına, belediye meclis üyelerine ve çalışanlarına teşekkür ederiz. Gerçekten de kent konseyi ilk defa bu şekilde destek gördü. İnşallah bizler de bu destekle birlikte ilçemiz için bir şeyler yaparız" diye konuştu.
“ÇEKİŞMELERİ BIRAKIP KENT KONSEYİNDE BİRLEŞELİM”
İlçedeki tüm sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, bürokratlara ve işadamlarına seslenen Tekaüt, "Çekişmeleri bırakıp Çubuk Kent Konseyi’nde birleşelim, kenetlenelim. Hedefimiz ilçemiz ve bu ilçede yaşayan kadirşinas vatandaşlarımızdır. Biz bir ve diri olursak ilçemizin tüm sorunlarını tek tek çözeriz. Yoksa sorunlar konusunda söylenir dururuz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN