Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetiştiriyor

Giriş Tarihi: 30.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:19
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından il genelindeki anaokulları ile ilk ve ortaöğretim okullarına yönelik başlatılan “çevre eğitimleri” devam ediyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bu eğitimlerle gelecek nesillere çevre bilincini aşılamayı ve çocukların öncelikle yaşadıkları yakın çevresinde, nihai olarak da ülke genelinde çevre bilincini arttırmayı amaçlıyor. İl Müdürlüğü tarafından 15 Ocak 2015 tarihinden itibaren uygulamaya başlanılan ‘Ankara’da Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi ile yaklaşık iki ayda bin 500’ün üzerinde öğrenciye çevre, çevre sorunları ve alınabilecek tedbirler, küresel ısınma, geri dönüşüm, enerji tasarrufu konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı eğitim verildi.
Bakanlık, Ankara genelinde 2015 yılı içerisinde 5 binin üzerinde öğrenciye eğitim verilmesini hedefliyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımı ile 31 Mart 2015 Salı günü saat 14.00’te Keçiören Belediyesi Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde ilgili ilçedeki ilk ve ortaokullarda öğrenim gören yaklaşık 800 öğrenciye yönelik eğitim programı gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN