Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKİ, Taksicilerden Yardım İstedi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 22:49
ASKİ, Taksicilerden Yardım İstedi
ASKİ Genel Müdürlüğü, sınırları içerisinde faaliyet gösteren taksi duraklarını gezerek, taksici esnafının rögar kapağı hırsızlığı başta olmak üzere ASKİ’yi ilgilendiren olumsuzlukları Alo 153’e bildirmelerini istedi.
Ankara bulvar, cadde ve sokaklarının en çok ziyaret edenleri olan taksici esnafından ASKİ’yi ilgilendiren konularda bilgi vermeleri için Gönüllü Yol Müfettişi olmalarını isteyen ASKİ yetkilileri, bu konuda birlikte hareket etmenin önemine değindi. ASKİ yetkililerine yaptıkları ziyaretten ötürü teşekkür eden taksiciler, Başkent’in yollarını en çok kullanan esnafın kendileri olduğunu belirterek, özellikle rögar kapakları için gösterilen hassasiyetten memnun olduklarını kaydetti.
Ankara’nın sokaklarını 24 saat karış karış gezen taksicilerden olumsuz durumları ASKİ’ye bildirilmeleri konusunda çağrıda bulunan yetkililer, taksici esnafına ASKİ paket su ve duvar saati hediye etti. Ziyaret sırasında alınan ihbarları değerlendiren ASKİ yetkilileri, bildirilen olumsuzluklara hemen müdahale ederek, yağmur suyu ızgaralarını değiştirdi.
Başkent sokaklarında alınan tüm önlemlere rağmen her yıl binlerce rögar kapağı ve yağmur suyu ızgarası çalındığını bildiren ASKİ yetkilileri, şunları söyledi:
“Çalınmış olan rögar kapakları ve yağmur suyu ızgaraları trafik kazalarına ve ciddi yaralanmalara davetiye çıkarmaktadır. Sürekli denetim yapılmasına rağmen, bu durumun önüne geçilememektedir. Hırsızlıklar, can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak trafik kazalarına ve ciddi yaralanmalara neden olabiliyor. Rögar kapağı ve ızgara gibi malzemeleri çalanlar yakalandığında kamu malına zarar vermek suçundan ASKİ tarafından açılan davalarda yargılanıyor ve ağır cezalara çarptırılıyor. Vatandaşların, kapağı çalınmış rögar ve ızgaraları gördüklerinde vakit kaybetmeden Polis 155, Mavi Masa 153, Su Kanal İşletme Daire Başkanlığı’nın 306 75 70- 71 telefon hatlarını aramaları çok önemli.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ, Taksicilerden Yardım İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN