Adalet Bakanı İpek’ten Başsağlığı Mesajı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:11
Adalet Bakanı Kenan İpek, İstanbul Adalet Sarayı’nda rehin alınarak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için başsağlığı mesajı yayımladı.
Bakan İpek, şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için yayımladığı mesajda, "Cumhuriyet Savcımız Sayın Mehmet Selim Kiraz’ı görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu yitirmiş bulunmaktayız. Cumhuriyet savcımızın şehit düştüğü haberi yüreklerimize bir kor gibi düşmüştür. Adalet camiasının her mensubu bu büyük acıyı yürekten hissetmekte ve şehidine ağlamaktadır. Menfur saldırı şehit cumhuriyet savcımızın şahsında Türkiye’de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme, onlara gözdağı verme girişimidir. Bu saldırı alçakça bir terör eylemidir. Terörün inancı ve felsefesi olmaz. Terör, düşüncenin özsuyunu emer ve kanla beslenir. Bu menfur saldırının arkasındaki zihniyet, emellerine asla kavuşamayacak, milli birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir” dedi.
Bir insanlık suçu olan terörle ulaşılmak istenen kaos ve kargaşa ortamının önündeki en büyük engelin her zaman olduğu gibi yine hukuk olacağını ifade eden Bakan İpek, şunları kaydetti:
“Adalet yolunda hizmet veren yargı şehidimizin şerefle taşıyarak geride kalanlara emanet ettiği adalet meşalesi, aynı kararlılıkla meslektaşları tarafından taşınacaktır. Bu tarz saldırılar yargı mensuplarımızı çıktıkları yolda yürümekten alıkoyamayacak ve onları yıldıramayacaktır. Saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyor, merhum şehidimize Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere yakınları ve tüm yargı camiasına sabır ile metanet diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanı İpek’ten Başsağlığı Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN