ASO Teknik Koleji Öğrencilerinden ’Robot’ Başarısı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
ASO Teknik Koleji Öğrencilerinden ’Robot’ Başarısı
ASO Teknik Koleji robot kulübünün hazırladığı Bilge Kağan isimli robot Türkiye Birincisi, Kültigin isimli robot ise Türkiye üçüncüsü oldu.
ASO Teknik Koleji öğrencileri, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen robot yarışması "Yıldız Savaşları"nda bir birincilik daha alarak büyük bir başarıya imza attı. Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen robot yarışması "Yıldız Savaşları" Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde 28-29 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi. Yarışmalara Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık toplam 80 üniversite ve 692 lise katıldı. Yıldız savaşları özel kategorisinde ASO Teknik Koleji, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Üniversitesi, Hava Harp Okulu gibi seçkin üniversite ve okulların 30 robotu kıyasıya yarıştı.
Yıldız savaşları kategorisinde geçen yıl "Alpagu" isimli robotla birincilik alan ASO Teknik Koleji robot kulübü bu yıl yarışmaya 5 öğretmen, farklı alan ve sınıflardan oluşan 11 öğrencisi ile birlikte Bilge Kağan ve Kültigin isimli iki robotla katıldı.
Yarışmada, ASO Teknik Koleji robot kulübünün hazırladığı Bilge Kağan isimli robot Türkiye Birincisi, Kültigin isimli robot ise Türkiye üçüncüsü oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASO Teknik Koleji Öğrencilerinden ’Robot’ Başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN