Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nezaket Okulları’nda Kukla Gösterisi

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Nezaket Okulları’nda Kukla Gösterisi
Pursaklar Belediyesi Nezaket Okulları’nda çocuklar aldıkları adab-ı muaşeret eğitimlerinin yanı sıra sanatsal faaliyetlerde de bulunuyor.
Pursaklar Belediyesi Nezaket Hanımevi’ndeki öğrenciler kukla gösterisi eşliğinde eğitim yaptı. 3 ila 5 yaş arasındaki çocuklar, aldıkları adab-ı muaşeret eğitimleri ile kısa sürede toplumda fark edilir hale geldi. Hayatı prova ederek yaşayan çocuklar, kukla gösterileri ile heyecanlarını ve mutluluklarını anlattı. Eğitimleri çocuk tiyatrosu, çocuk sineması, ortaoyunu, drama gibi sanatsal faaliyetlerle destekleyen eğitmenler, çocukların düş gücünü geliştirmeye katkı sunuyor. Bu hafta Nezaket Okulları’ndaki kukla gösterisi ile çocuklar kendilerini kendi üsluplarıyla anlattı.
Uzmanlar, kukla gösterisinin çocukların kendini anlatmasına veya kendisiyle ilgili farkındalık oluşturmasına yardımcı olduğunu belirtiyor. Kuklanın psikolojik danışmanlığın önemli bir aracı olduğunu da ifade eden uzmanlar, çocuklar için bu tür çalışmaların yapılmasının faydalı olduğunu dile getiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nezaket Okulları’nda Kukla Gösterisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN