Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sporda Dijital Dönüşüm

Giriş Tarihi: 3.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Gençlik ve Spor Bakanlığı, “Sporda Dijital Dönüşüm Projesi” ile sporcu ceza sorgulama, millilik belgesi temini, antrenörlük eğitimi ve uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcuların ödül işlemleri gibi birçok işlemi, e-devlet üzerinden internet ortamında sağlayacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, sporcu ceza sorgulama, millilik belgesi temini, antrenörlük eğitimi ve uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcuların ödül işlemleri gibi işlemleri internet ortamında sağlamak için harekete geçti.
Bakanlığın Kasım 2014’te çalışmalarına başladığı Sporda Dijital Dönüşüm Projesi’nde sona yaklaşıldı. Projeye ilişkin hazırlanan analiz rehberi raporu, 4-5 Nisan tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek Rehber Çalıştayı’nda ele alınacak. Yıl boyunca devam edecek çalışmaların ardından ise proje, 2016 yılında hizmete sunulacak.
Sporda Dijital Dönüşüm Projesi devreye girdiğinde, millilik belgesi temini, sporcu ceza sorgulama, antrenörlük eğitimi ve uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcuların ödül işlemleri gibi bir çok işlem e-devlet üzerinden internet ortamında sağlanacak. Böylece, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı il müdürlükleri veya genel müdürlüklerde yapılan kağıt evrak gerektiren birçok işlemin yerini dijital sistem alacak. Projeyle ayrıca, işlem süreleri kısalacak, vatandaş memnuniyetinin artması sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporda Dijital Dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN