Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak’tan Yol Atağı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
İlçeye kazandırdığı yeni imar yollarıyla marka kent olma yönünde hızla ilerleyen Mamak Belediyesi, imar uygulamaları ile yol açma ve genişletme çalışmalarına aralıksız devam ederek hizmet atağını sürdürüyor.
Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bölgede yoğunlaştırdığı çalışmalar kapsamında bir taraftan yol açma işlemleri, diğer yandan da hafriyat çalışmaları devam ediyor. Mamaklı vatandaşların rahat bir yaşam sürdürebilmesi için gece gündüz çalışan ekipler, ilçeyi adeta şantiye alanına çevirdi. Ocak ayından bu yana 6 bin 210 metre yol açımı gerçekleştiren Mamak Belediyesi, Şahapgürler, Gülveren, Duralialıç, Altınevler ve Misket mahallelerinde yol açım çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, üç aylık dönemde 10 bin 522 metre de malzemeli yol bakımı gerçekleştirdi.
Mamak’ta yerleşim alanlarının büyüdüğünü ve yeni yollara ihtiyaç duyulması üzerine yol açma çalışmalarına devam ettiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Şehirlerin hizmetle gelişir” dedi. İş makinelerinin dur durak bilmediği Mamak’ta yolları belli bir program dahilinde açarak çalışmalara yoğun bir şekilde devam edeceklerini belirten Akgül, “İlçemiz ’nın en büyük ilçelerinden birisi olmasının yanı sıra en hızlı büyüyen ilçeler arasında adını ilk sıralara yazdırıyor. Yeni yolların ve yatırımların olduğu yerlerde ticaret yoğunluğu da artar. İlçemize alternatif yollar kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak’tan Yol Atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN