Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalkınma Ajansı Dış Ticaret Seminerleri Başladı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 11:01
Kalkınma Ajansı tarafından ihracat pazarlarını geliştirmek isteyen Ankara firmalarına verilen dış ticaret seminerleri başladı.
Firma sahipleri, firma ortakları, firmaların dış ticaret ve ihracat birim çalışanları ile sanayi ve ticaret erbabı kişilerin katıldığı açılış eğitimine, Ankara Kalkınma Ajansı Kurumsal İletişim Birim Başkanı Gökhan Canlı ve ajans uzmanlarından oluşan bir ekip de eşlik etti. Seminerler ile Ankara’da faaliyet gösteren işletmelerin küresel rekabet güçlerinin artırılması, insan kaynakları gelişiminin desteklenmesi ve özellikle Ankara’nın ihracat kapasitesinin artırılması amaçlanıyor. Konusunda uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından gerçekleştirilen seminerlerin içeriği, dış ticaret esasları ile ilgili farkındalık oluşturmayı, temel düzeyde teorik ve uygulamalı bilgi ve beceri kazandırmayı hedefliyor. Tamamen ücretsiz olan program sonrasında katılımcılar, sektörü ne olursa olsun dış ticaret yapmakta olan firmalarda iş bulabilme olanağını da artırmış olacak.
Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Ajans olarak Ankara’nın dış ticaret hacminin geliştirilmesini çok önemsediklerini dile getirdi. “Ülkemiz 2023 hedeflerinde 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefi ortaya koymuş durumda. 2023’te 500 milyar dolar demek, dünya ihracat payımızı on 13 yılda ikiye katlamak ve ilk 20 ihracatçı ülke arasına girmek demek. Şu anda dünyanın 17’nci büyük ekonomisi durumundayız ancak, en çok ihracat yapan 31’inci ülkesiyiz. Hedefimiz bu sıralamayı değiştirmektir" diyen Şayık, burada herkesin üstüne büyük görevler düştüğünü ve Ankara Kalkınma Ajansı olarak da bu hedefe ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. Şayık, bu doğrultuda uygulanan Ankara Kalkınma Ajansı Dış Ticaret Seminerleri’nin Ankara ve dolayısıyla Türkiye ihracatı açısından çok önemli olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Kalkınma Ajansı Dış Ticaret Seminerleri Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN