Büyükşehir’den Üniversite Öğrencilerine Temiz Çamaşır Ve Ütü Hizmeti

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan giysi yıkama merkezlerinde üniversite öğrencilerine ücretsiz giysi yıkama, kurutma ve ütüleme hizmeti veriliyor.
Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı verilerine göre çamaşır yıkama merkezlerinde 2005 yılından bugüne kadar 97 bin 264 üniversite öğrencisine hizmet verildi. Böylece çamaşır yıkama ve ütü sıkıntısından kurtulan öğrenciler, derslerine ve sosyal etkinliklerine daha çok zaman ayırma fırsatı buldular. Oldukça yoğun ilgi gören merkezlerde bugüne kadar 4 milyon 313 bin 126 giysinin yıkandığını belirten yetkililer, üniversite öğrencilerinin merkezlere ihtiyaçları doğrultusunda mesai saatleri içinde istedikleri zaman gelebildiklerini bildirdiler.
Öğrenciler hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir temizlik malzemesi getirmeden çamaşırlarını yıkatabiliyorlar. Öğrencilerin makineye yerleştirilen çamaşırları, merkez çalışanları tarafından yıkanıp, kurutulup, ütülenmiş şekilde öğrencilere teslim ediliyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Beşevler ve Cebeci’de iki ayrı bölgedeki çamaşır yıkama merkezlerinden mesai saatlerinde yararlanılabiliyor. Giysi yıkama hizmeti almak için Ankara’da eğitim veren üniversitelerden birinde okuyor olmak, ayrıca bir kereye mahsus öğrenci kimliği fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet resim ve her sene yenilenmek üzere üniversite öğrenci belgesinin aslı ile kayıt yaptırılması yeterli oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Üniversite Öğrencilerine Temiz Çamaşır Ve Ütü Hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN