Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’nin Aday Listesinde Olmayan Aygün’den Açıklama

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:43
CHP Milletvekili Sinan Aygün, YSK’ya verilen CHP listesinde adının bulunmamasına ilişkin, “Sayın Genel Başkanımdan, ’da adayları belirlerken en küçük bir sıkıntı yaşaması halinde beni aday göstermemesini talep etmiştim” dedi.
CHP Milletvekili Aygün, YSK’ya verilen CHP listesinde adının olmamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bundan sonraki tüm enerjimi yine ülkem ve milletim için harcayacağımdan herkesin emin olmasını isterim. Milletvekilliği şerefli ve onurlu bir görevdir. Ancak bir meslek değildir. Bana dört yıl süreyle bu şerefi ve onuru yaşatan başta Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm CHP yönetimine, seçmenine ve Türk halkına sonsuz teşekkür eder, 7 Haziran’da nöbeti devralacak arkadaşlarıma da başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.
Aygün, şunları kaydetti:
“Partimden milletvekili adayı olmadan önce Sayın Genel Başkanımla görüştüm. Cumhuriyet Halk Partisi’nden yeniden milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptığımda Sayın Genel Başkanımdan Ankara’dan çok fazla kontenjan adaylığı başvurusu bulunduğunu göz önüne alarak adayları belirlerken en küçük bir sıkıntı yaşaması halinde beni aday göstermemesini talep etmiştim. Bu yolla hem Sayın Genel Başkanımın elini rahatlatmak, hem de asıl işime yoğunlaşıp, daha çok istihdam ve daha çok iş imkânı yaratıp yani yatırımlarla milletime hizmet edebilmek için daha çok çalışma imkânına kavuşmak istedim. Ülkemin bölünmez bütünlüğü, milletimin özgürlüğü, insan haklarının egemen kılınması, çağdaş demokratik değerlerin savunulması, din, vicdan ve düşünce özgürlüğünün tam anlamıyla hayata geçirilmesi, vatandaşımızın işsiz ve aç kalmaması için Sinan Aygün olarak benim üzerime şimdiye kadar nerede ve ne görev düştüyse yaptım. CHP’den milletvekili olmadan önce Ankara Ticaret Odası Başkanı, milletvekili olduktan sonra Ankara Milletvekili olarak Cumhuriyetimizin geleceği, demokrasimizin kök salması, ülkemin birliği, milletimin mutluluğu, ekonomimizin büyümesi, işsize iş, yoksula aş verebilmek ve korunmasız vatandaşın korunması için çalıştım. Bundan sonra da bir iş adamı olarak daha çok çalışarak, daha çok kişiye iş imkânı sağlayarak, daha çok yatırım yaparak ülkeme ve milletime hizmet etmeye devam edeceğim.”
Milletvekilliğinin şerefli ve onurlu bir görev olduğunu kaydeden Aygün, “Ancak bir meslek değildir. Bana dört yıl süreyle bu şerefi ve onuru yaşatan başta Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm CHP yönetimine, seçmenine ve Türk halkına sonsuz teşekkür eder, 7 Haziran’da nöbeti devralacak arkadaşlarıma da başarılar dilerim. Bu bir nöbet değişimidir. Milletime hizmet verebildiğim her görev benim için şereflidir ve onurludur. Bundan sonraki tüm enerjimi yine ülkem ve milletim için harcayacağımdan herkesin emin olmasını isterim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’nin Aday Listesinde Olmayan Aygün’den Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN