Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalle’de ‘Engelsiz’ Diş Taraması

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 10:24
Yenimahalle’de ‘Engelsiz’ Diş Taraması
Yenimahalle Belediyesi, gelecek nesillerin sağlıkla yetişmesi için okullarda yürüttüğü çalışmalara bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. İlçe sınırlarındaki okullarda, öğrencilere ağız ve diş sağlığı konusunda eğitimler veren Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu kez de engelli öğrencileri bilgilendirdi.
3 günde yaklaşık 500 öğrenciye ulaşan ekipler, diş taraması da gerçekleştirdi. Daha sonra çocuklara, içerisinde diş fırçası, diş macunu ve diş fırçalama takip formları bulunan paketler dağıtıldı.
DİŞ KORUYUCULARI İŞ BAŞINDA
Yenimahalle Belediyesi’nde görevli diş hekimleri ve uzman ekipler Sait Ulusoy ve Ümit Kaplan Özel Eğitim Merkezleri ile Mithat Enç Görme Engelliler okulundaki öğrencilere sağlıklı dişlerin püf noktalarını anlattı.
Çocuklara renkli bir slayt eşliğinde bilgiler aktaran Diş Hekimi Eylem Avşar, öğrencilere sağlıkla gülümseyebilmeleri için günde 2 kez dişlerini fırçalamalarını tavsiye etti. Sağlıklı dişler için diş düşmanı çikolata ve şekerlemelerden uzak durulması gerektiğini ifade eden Avşar, “Bu yiyecekleri tabii ki yasaklamıyoruz ama sağlığınız için daha az tüketmenizi istiyoruz. Bunları yedikten sonra da dişlerini mutlaka fırçalamanız gerekiyor” dedi.
Öğrencilerden dişlerine iyi bakacakları konusunda söz alan Avşar, sunumun ardından öğrencileri diş taramasından geçirdi.
DİŞ DOSTU YENİMAHALLE
Gençlerin eğitimlerine, sosyal ve kültürel gelişimlerine her zaman büyük önem verdiklerini ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçe genelindeki tüm okullarda olduğu gibi engelli öğrencilerin eğitim aldığı okullarda da diş sağlığı konusunda bir dizi etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.
Engelli öğrencilerin daha çok ilgiye ve bilgiye ihtiyaç duyduğunun altını çizen Yaşar, “Engelli öğrencilerimizin hayata umutla bakması için belediye olarak büyük çaba gösteriyoruz. Öğrencilerin sağlıklı ve konforlu ortamlarda eğitim görmeleri için okullarımızda bazı çalışmalar yürütüyoruz. Bunun yanı sıra gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle de onların sağlığının takipçisi oluyoruz. Yine engellilerimizin sosyal hayata katılması için de dev projeleri hayata geçiyoruz. Bu dönem içerisinde hizmete sunacağımız Umut Evi’nde bu projelerden bir tanesi. Bütün engelli guruplarına kucak açacak bu merkezde engelliler, eğitim alacak, üretecek, sosyal hayata katılacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle’de ‘Engelsiz’ Diş Taraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN