Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı İşbirliğinde Moldova Gümrük Personeline Eğitim

Giriş Tarihi: 15.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 11:31
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde Moldova Gümrük İdaresi’nden gelen iki ayrı gruba ’da eğitim verildi.
Türkiye ile Moldova arasında 5 Şubat 2014 tarihinde imzalanan 7. Dönem KEK Protokolü çerçevesinde Türkiye ile Moldova Gümrük İdareleri arasında yapılması öngörülen çeşitli konulardaki inceleme ve eğitim çalışmalarına yönelik olarak TİKA ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde Moldova Gümrük İdaresi’nden gelen ve 6’şar kişiden oluşan iki ayrı gruba Ankara’da eğitim verildi. 2014 yılında Moldovalı Gümrük İdaresi personelinden oluşan iki ayrı gruba Edirne ve İstanbul’da düzenlenen eğitim programları kapsamında kara kapısı, deniz limanları ve hava limanları kontrollerinde kullanılan teknik ekipmanların kullanımı konularında eğitim verildi. Eğitim programı çerçevesinde Moldova Gümrük İdaresi personeline yolcu ve TIR gümrük işlemleri ile kaçakçılıkla mücadele konularında da sunumlar yapıldı ve saha incelemelerinde bulunuldu.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen eğitim programı, Ankara’da gerçekleştirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı merkez binasında gerçekleşen eğitim programı kapsamında Moldova Gümrük İdaresi çalışanlarına gümrük kıymeti, AEO, risk analizi ve gümrük muhafaza alanında eğitimler verildi.
2015 yılı Mayıs ayında Moldova’da beşincisinin düzenlenmesi öngörülen eğitim programlarına önümüzdeki yıl da devam edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı İşbirliğinde Moldova Gümrük Personeline Eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN